Siber suçlular, yapay zekayı yakın gelecekte nasıl kullanacak?

Haberler admin 197 Okundu
sponsorlu reklam

Siber suçlular, yapay zekayı yakın gelecekte nasıl kullanacak?

ESET, suni akıl algoritmalarının nasıl dolandırıcılıkla mücadeleye, süreçleri değerlendirmeye ve optimize etmeye, test prosedürlerini geliştirmeye ve mevcut sorunlara yeni çözümler geliştirmeye yardımcı olacağını tartışacak. Bunun yanı sıra ESET, diğer yıkıcı yeniliklerde olduğu gibi, yapay zekanın da ne gibi sorunlara yol açacağını ortaya koyacak.

ESET’in Küresel Emniyet Temsilcisi Tony Anscombe’ye kadar “Yapay Zeka, acilen bilişim sektörünün en manâlı konusu.” Anscombe, şunları söyledi: “Siber suçluların yakın gelecekte teknolojiyi potansiyel olarak kuruluşları hedefleyen saldırılarını için nasıl kullanacaklarını ortaya koyan öyle çok örnek gördük ve bu konuyu kesintisiz araştırmaktayız. Kötü amaçlı kişilerin nasıl çalıştığını anlayarak, kuruluşların güçlü ve karışık algoritmalar yoluyla tehditlere en sağlam şekilde karşı koymalarına asistan olabiliriz.”

Geleceğin Evi ve Şehri: IoT döneminde binaların riski ne dek gerçek? ESET emniyet uzmanları, giderek birbiriyle benzer ayla gelen dünyada büyük bir öncelik olan IoT ekosistem korumasına, şirketin nasıl odaklandığını gösterecek.

Çocuklar İnternette Güvende: ESET, cana yakın bir yaklaşımla çocukların çevrimiçi dünyada güvende olmalarını istiyor. ESET, bu sene MWC’de çocukları, ebeveynleri ve öğretmenleri bilinçlendirmeyi amaçladığı yeni programından bahsedecek.

Android’de Bankacılık Truva Atları: 2018, Android fena amaçlı yazılımları ile dolu bir yıl oldu. ESET bu yıl, eksilen fidye yazılımı tehditleri veya kripto para madenciliği yerine, Android mobil platformunda yer alan bankacılık truva atlarına daha yakından göz atacak.

Fena amaçlı uygulamalar: ESET, MWC ile eşzamanlı olarak ayrıca Android hem de Google Play’e karşın kötü amaçlı uygulamaların ve tehditlerin izlenmesini ve araştırılmasını rapor edecek yeni bir blog projesi başlatıyor. ESET araştırmacısı Lukas Stefanko, bu ve daha fazlası için ESET’in MWC standında olacak.

Bunu sakın yapmayın!

Tutkusu sonu oldu

İşte Bölge gerçeği

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir