Şifresi unutulan eski Instagram hesabı nasıl kapatılır?

Haberler admin 29 Okundu
sponsorlu reklam

Şifresi unutulan eski Instagram hesabı nasıl kapatılır?

Şifresini unutan ve hesabına erişim sağlayamayan kişilerin Instagram hesabının nasıl kapatılacağına dair bilgiler merak ediliyor. Son zamanların en popüler sosyal medya ağlarından biri olan Instagram üzerinde kullanıcıların en sık yaşadığı sorunlardan biri de hesabın şifresini unutmaktır. Unutulan instagram şifresi ile hesap kapatmak biraz uğraştırıcı bir işlemdir. Üç seçenek ile yapılabilmektedir. İlk olarak uygulama ya da web üzerinden “giriş yapmak için yardım al” seçeneğine tıklayarak yeni şifre oluşturup sonra hesap kapatma işlemini yapmaktır. Bir diğer yöntem ise instagram hesabınızı kaybettiğinize dair bilgilendirme yapmaktır. İşte adım adım detaylar..

ŞİFRESİ UNUTULAN ESKİ INSTAGRAM HESABI NASIL KAPATILIR?

Yeni bir hesap açarak ya da Instagram Yardım Merkezi yolu ile yapılmaktadır. Açılan yeni hesaptan şifresini unutmuş olduğunuz hesabınızı eski hesabınız olduğunu belirterek şikâyet ederek hesap kapatma sağlanabilmektedir. Ya da Instagram Yardım Merkezi yolu ile taklit hesabı şikâyet et başlığı altında şikâyet oluşturup hesap kapatma sağlanabilmektedir. Fakat bu hemen sonuç alacağınız bir çözüm değildir. Instagram gerekli değerlendirmeler yaptıktan sonra hesabınızın kapanıp kapanmamasına karar vermektedir. Şahsın kendisi üzerinden yapılmış şikayetler çoğunlukla kabul edilmektedir. Yalnızca biraz zaman almaktadır. Yeni açılan hesabın belli bir süre kullanımından sonra yapılan şikayetler, şifresi unutulan hesabın kapanmasında daha çabuk sonuç vermektedir.

60bf634bd265a226442ca8e9ŞİFRESİ UNUTULAN İNSTAGRAM HESABINA GİRİŞ YAPMAK

Şifresi unutulan Instagram hesabına giriş yapmak çok basittir. Mobil uygulama ya da bilgisayar ile Instagrama girilerek, “giriş yapmak için yardım al” kısmına tıklayarak yeni şifre oluşturulmaktadır. E-posta adresine gönderilen şifre yenileme linki ile mevcut Instagram hesabının şifresi yenilenmiş olmaktadır.

INSTAGRAM ŞİFRESİ UNUTULUNCA NE YAPILMALI?

Bu durumda pek çok kullanıcı paniğe kapılıp ne yapacağını bilememektedir. Bu durumda başlıca çözüm yöntemleri SMS ile yenileme, sıfırlama maili gönderme ya da şifresi unutulmuş hesabı kapatma oluyor. İnstagram şifrenizi unutmanız durumunda yapabileceğiniz bazı işlemler;

MAİL İLE ŞİFRE SIFIRLAMAK

Bu işlem için https://www.instagram.com/accounts/password/reset/ adresini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Ardından gelen sayfaya kullanıcı adınızı ya da mail adresinizi yazarak devam edebilirsiniz.

INSTAGRAM ŞİFREMİ UNUTTUM E POSTA MAİL İLE ŞİFRE SIFIRLAMA

Bu işlemin ardından mail adresinizi kontrol etmeniz gerekmektedir. Instagram şifrenizi unuttuğunuz hakkında bir posta gelecek olup şifre sıfırlama linki yer almaktadır. O linke tıkladığınız an sizi yeni şifre oluşturma ekranına yönlendirecektir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir