Sıkça Sorulan Sorular: Instagram fotoğraflarımı Google Arama sonuçlarından nasıl kaldırırım?

Haberler admin 161 Okundu
sponsorlu reklam

Sıkça Sorulan Sorular: Instagram fotoğraflarımı Google Arama sonuçlarından nasıl kaldırırım?

Birçok kişi Instagram fotoğraflarının Google Arama sonuçlarında çıkmasından rahatsız olabiliyor. bu nedenle Sık Sık Sorulan Sorular’ın bu bölümünde Instagram görüntülerinizi Google aramalarından nasıl kaldırabileceğinizi aktaracağız. 

Öncelikle Instagram görüntülerinizin niçin Google Arama sonuçlarında çıktığını anlatalım. Eğer Instagram Hesabınızda bir web görüntüleyici kullanarak oturum açtıysanız, bu işlem profilinize ve görüntülerinize erişim hakkı tanıdığı için, görüntüleriniz Google arama sonuçlarında görünebilir.

Bu koşul Instagram’ın üçüncü parti siteleri verdiği API ile oluşturuluyor. Dolayısıyla bu durumun  aracısız Instagram ile benzer olmadığını söyleyelim. 

Eğer fotoğraflarınızın veya videolarınızın Google’da görünmesini istemiyorsanız, üçüncü şahıs internet sitesine erişimi iptal edebilir ya da hesabınızı bakımlı olarak ayarlayabilirsiniz. 

Bu uygulamaların erişimini iptal etmek için masaüstü ya da mobil tarayıcıdan İzinli Uygulamalar ayarına gitmeniz gerektiğini de belirtelim.  

bu vesileyle hesabınızı silseniz bile, bu sitelerin ve Google’ın görüntüleri her yerde indekslemesi ve kaldırması vakit alabilir.

Bu süreci hız yapmak namına Google’da fotoğraflarınızı görüntüleyen uygulamayla iletişim kurmak isterseniz, Instgram API’sini kullanan popüler üçüncü şahıs hizmetlerinin destek sayfalarının bağlantılarını sizlere  aktarıyoruz:

Webstagram / dm.stagram / search.stagram: Webstagram Twitter’da Gramfeed: @gramfeeed Twitter’da Instagreat: @elliotkember InstaGallery: http://infinitapps.com/contact.html InstaView: http://www.roguesheep.com/support.html Flipboard: https://flipboard.com/topic/instagram Statigram: email protected Twitter’da Followgram: @followgrame Cityowls: email protected

Bu süreçte bir sayfayı veya siteyi Google arama sonuçlarından kaldırma konusunda daha fazla data elde etmek için Google’ın destek merkezini de ziyaret edebilirsiniz. 

Bu konuda aklınıza takılan soruları ve yer vermemizi istediğiniz konuları yorumlara yazarak bize iletebilirsiniz.

Instagram Sık Sık Sorulan Sorular Webrazzi TV

Favorilere Ekle

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir