Silent Hill yapımcısının yeni korku oyunundan ilk görseller

Haberler admin 8 Okundu
sponsorlu reklam

Silent Hill yapımcısının yeni korku oyunundan ilk görseller

Keiichiro Toyama, Silent Hill serisinin doğuşunda bulunan en önemli isimlerden birisi. 1999 yılında meydana çıkan ilk Silent Hill oyunu bildiğiniz gibi türün en iyi örneklerinden biri olmuş ve bu serinin doğuşuna da sebep olmuştu. İlk oyunun en kıdemli isimlerinden biri olan Keiichiro Toyama ise geçtiğimiz Aralık ayında tam 20 yılın arkasından Playstation ekibinden ayrıldığını duyurmuştu. işte Toriyama’nın üzerinde çalıştığı yeni nefret edilen şey oyununa dair birincil bilgiler gelmeye başladı.

Keiichiro Toyama yeni bir dehşet oyunu geliştiriyor

1994 ve 1999 yılları aralarında Konami firmasında çalışan Keiichiro Toyama, ilk Silent Hill oyununda yönetmenlik, yazarlık ve arkadaki plan dizaynı konusunda çalışmıştı. Yani oyunun başta da belirttiğimiz gibi omurgasını yaratıcı ad olduğunu söyleyebiliriz. İlk oyunun arkasında 1999 yılında Konami’den ayrılarak Playstation için oyun geliştirmeye başlayan Toyama, bu süreçte Siren serisi ve Gravity Rush oyunları ile karşımıza çıkmıştı. Geçtiğimiz Aralık ayında ise Playstation kariyerine son veren Toyama, Bokeh Game Studios isimli bir firma kurduğunu açıklamıştı.

İşte Toyama’nın bu yeni firmasında nefret, aksiyon ve macera türlerini barındıran yeni bir oyun geliştirdiğini zaten biliyorduk. Firmanın devlete ait Youtube hesabı üzerinden yeni bir video yayınlandı. Bu videoda genelde Toyama’ya odaklanılsa da yeni oyuna dair konsept çizimlere yer verildiğini de görüyoruz. Hikaye ve dövüş mekaniklerine ağırlık verilecek olan oyunun konsept tasarımlarında fiilen de korkutucu mahlukat tasarımları göze çarpıyor. Bana azıcık Necromorph tarzında yaratıklar ile karşılaşacakmışız gibi hissettirdi.