Sinemanın son fiyaskosu

Haberler admin 332 Okundu
sponsorlu reklam

Sinemanın son fiyaskosu

Harry Potter evrenin geçmişini konu alan ve onu renkli ögelerle süsleyen Fantastic Beasts and Where to Find Them (Harika Canavarlar ve Onları Nerede Bulursunuz) gişede ciddi hasılat elde ederken, eleştirmenlerden de tam anekdot almıştı. 175 milyon dolarlık üretim bütçesi bulunan üretim, 850 milyon dolardan pozitif gişe hasılatı elde ederek Warner Bros‘u güldürdü. 

Ipucu: İnternet’te iz bırakmadan nasıl dolaşılır?

Bu rakamlar, bir devam filmini dikkat çekici ediyordu. Zaten ilk film de, devam filmi için son derece yerinde bir sürpriz sonla bitirilmişti. Yapılan talimat,  Harry Potter kurgusal evreninin geçmişinin 5 filmden oluşacağını vurguluyordu.

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald (Inanılmaz Canavarlar: Grindelwald’un Suçları) 16 Kasım 2018’de dünya çapında gösterime girdi. Üretim 200 milyon dolarlık maliyet ve daha da büyük reklam bütçesine karşın 600 milyon dolar civarında gişe hasılatı elde etti. Ama daha da vahim bir hakiki var: Şahane Canavarlar: Grindelwald’un Suçları, eleştirmenlerden 5/10 altı anekdot bölge tek Harry Potter evreni filmi. RT, Metacritic gibi siteler filme ortalama 4.5/10 puan anekdot biçti.

Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Dan Fogler, Alison Sudol, Ezra Miller, Zoë Kravitz, Callum Turner, Claudia Kim, William Nadylam, Kevin Guthrie, Jude Law ve Johnny Depp gibi Oscar adayı ya da Oscar ödüllü oyuncuların oldukça çok bulunduğu listede, bu puanlar ciddi anlamda fiyasko anlamına geliyor. Eleştirmenler, mantık hatalarını vurgularken, bilişsel kurgu sorunları da(bunlara önümüzdeki günlerde ayrıntılı bir şekilde değineceğiz), Harry Potter hayranlarını hüsrana uğrattı. Karakterlerin yaşları, Harry Potter filmlerindeki figürlerin geçmişlerindeki kopukluklar ve efsanevi ögelerin kökenlerinin değiştirilmeleri hayal kırıklığına niçin oldu.

Warner Bros’un serinin üçüncü filminde David Yates ile değil; diğer bir yönetmenle çalışması bekleniyor. Ne de olsa Harry Potter evreni öyle veya böyle kar ettiriyor.

Önceki HaberBilmeniz Gereken 8 Windows Klavye Kısayolu!  

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir