Skyrim Xbox Game Pass PC sürümü, mod konusunda sıkıntılı

Haberler admin 19 Okundu
sponsorlu reklam

Skyrim Xbox Game Pass PC sürümü, mod konusunda sıkıntılı

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Bethesda’nın Microsoft bünyesine katılmasıyla oyunlar da seri şekilde Game Pass Sistemine eklendi. Oyuncular kadar uzun süredir beklenen Skyrim Xbox Game Pass PC sürümü de bu sırada yerini alan oyunlar arasında oldu. Sisteme, The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition eklendi. Tabi bugün büyük ölçüde modlarla desteklenen oyun, diğer Game Pass PC oyunları gibi modlama konusunda güven vermiyor. Kütüphaneye gelse de Skyrim SE’nin de modlama konusunda bir takım kısıtlamaları var.

Skyrim Xbox Game Pass PC sürümü SKSE modlarını desteklemeyecek

Windows Mağazası yoluyla edinilen oyunlar, varsayılan olarak değiştirilemeyen, salt okunur dizinlere yüklenir ve bu da modları imkansız hale getirir. Tabi bununla beraber bazı oyunlarda (FLT, State of Decay 2 gibi) bu konuda çözüm üretilmiş. Fakat haberler Skyrim Xbox Game Pass PC sürümü için iyi yok. Special Edition Game Pass sürümü, Steam sürümünden öbür bir yürütülebilir dosyaya (executable) sahip. bu nedenle Skyrim Script Extender (SKSE) ile uyumlu değil. SKSE olmadan, en popüler ve sevilen modların büyük kısmı çalışmayacaktır. Yine SKSE web sayfasına göre bu şart böyle kalabilir.

“SKSE, Skyrim’in herhangi bir potansiyel Windows Mağazası sürümünü destekleyemez” diyorlar. “Windows Mağazası uygulamaları, konsollara benzer şekilde kilitlenir ve komut dosyası genişleticilerin çalışması için gerekli API’lere egzersiz izni vermez.”

Skyrim Xbox Game Pass PC sürümü, mod konusunda sıkıntılı

Yani SkyUI veya Legacy of the Dragonborn gibi modların Game Pass sürümünde çalışmasını bekleyemeyiz. Oysa hala SKSE gerektirmeyen şahane modlar var. Mesela Bethesda.net’te hazırlanan listedeki modları kullanabilirsiniz. Eğer Game Pass üzerinden Skyrim edindiyseniz, hala Alternate Başlangıç-Live Another Life, A Quality World Map, Inigo ve The Forgotten City modlarını kurabilirsiniz.

Ayrıca eğer kaçırdıysanız, 20 Bethesda oyunu geçtiğimiz günlerde Xbox Game Pass sistemine eklendi. Arasında The Elder Scrolls, Fallout, Wolfenstein ve DOOM gibi serilerin olduğu mükemmel oyunlar an itibariyle sistemin kütüphanesinde yer alıyor. Eğer hangi oyunların geldiğini öğrenmek istiyorsanız buraya tıklayarak ilgili yazımıza gidebilirsiniz. Peki sizler Skyrim Game Pass sürümü hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir