Sonunda onlar da “akıllandı”

Mobil Uygulamalar admin 220 Okundu
sponsorlu reklam

Sonunda onlar da

Garip bir şemsiye, sürekli olarak şemsiyesini kaybeden kişilere asistan olmayı hedefliyor. Weatherman isimli şemsiye, bir Bluetooth takipçi ile eşleşiyor, kullandığı dilekçe ile hava tahminlerini peşine düşüp takip edebiliyor.

İpucu: İnternet’te iz bırakmadan nasıl dolaşılır?

Başvuru, gerçek zamanlı hava tahminleri ve özelleştirilebilen bildirimleri ile şemsiyenizi ne vakit yanınıza almanız gerektiğini söylemekle görevli. Bluetooth 4.1 teknolojisini kullanan bir takipçi çipi de, zeki cihazlarınızı kullanarak şemsiyenizin nerede olduğunu bulmanıza yardımcı oluyor. 

Şemsiye, 14mm fiberglas iskeleti ile kırılmalara ve güçlü rüzgarlarda (saate 90km hıza dek), zıt dönmeye karşısında korunuyor. Şemsiye kumaşı ise Teflon kaplaması ile yağmura aleyhinde fazladan koruma sağlıyor.

Bu akıllı şemsiye, meteorolog Rick Reichmuth göre destek görüyor. Weatherman (meteoroloji uzmanı veya hava durumu sunucusu) adı da buradan geliyor.

Yaptığı açıklamada bitmiş sağlam bir şemsiye aradığını ancak bulamadığını söyleyen Reichmuth, iyi bir şemsiyenin nasıl olması gerektiğini bildiğini ve bulamıyorsa kendisinin yapabileceğini düşündüğünü, bu ürünün çıkış noktasının da bu olduğunu belirtiyor.

Weatherman siyah, lacivert, yeşil, turuncu, sarı ve beyaz renkleri ile 59 dolar ve 65 dolarlık fiyatlarıyla satılıyor.

Önceki HaberIntel’den Windows 10 İçin “Modern Şoför” Sonraki HaberVolkswagen’in yeni yatırımı ortaya çıktı!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir