Sony, 85 İnçlik Yeni 8K Televizyonunu Duyurdu

Donanım admin 257 Okundu
sponsorlu reklam

Sony, 85 İnçlik Yeni 8K Televizyonunu Duyurdu

CES 2019 dahilinde birçok televizyon duyurusu geldi. Sony, aralarında yeni 8K televizyonunun da bulunduğu 2019 serisi modellerini basına tanıttı.

Hemen Şimdi yayın standardı olarak ve fiyatların makul seviyelere bir türlü düşmemesi sebebiyle 4K televizyonlar hayatımızın merkezinde değil. Buna karşın büyük firmalar 8K dönemine geçişi hızlandıracak yeni modeller duyurmaya devam ediyor.

Dün LG’nin 8K’lık canavarı duyurulduktan daha sonra bugün de Sony 2019’a damga vurması beklenen bir başka televizyonu tanıttı. Z9G 8K LED TV, 2019’un ikinci yarısında kullanıcıların karşısına çıkacak. Sony’den yapılan açıklamaya kadar televizyon, 4K görüntülerden tam 4 kat daha bariz ve nitelikli görüntüler sunacak. bununla beraber, 8K X-Reality Pro adı verilen yeni bir teknoloji baştan sona, daha düşük çözünürlüklü yayınlar ve videolar mükemmel upscale edilerek aradaki farkı hissetmemeniz sağlanacak.

Sony, 8K televizyonunun yanı sıra 4K LCD modelleri X9500G ve X8500G’nin de bu yıl içerisinde piyasada olacağını belirtti. Hiçbir televizyonla ilgili fiyat bilgisi paylaşılmazken, 8K modelin 15.000 dolar bandında olması bekleniyor.

Kaynak : https://www.techradar.com/news/sonys-stunning-85-inch-8k-tv-headlines-its-new-master-series-range

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir