Sony Ghost of Tsushima oyununu filme uyarlayacağını duyurdu

Haberler admin 11 Okundu
sponsorlu reklam

Sony Ghost of Tsushima oyununu filme uyarlayacağını duyurdu

“Ghost of Tsushima”, klanının kalan son üyesi samuray savaşçısı Jin Sakai’yi anlatıyor. Bir Moğol istilası sırasında Japon Tsushima adasını korumak için bir savaşçı olarak ona rehberlik eden gelenekleri terk etmek zorunda kalıyor. Oyun, 17 Temmuz 2020’de PlayStation 4 için piyasaya sürüldü. 6,5 milyondan pozitif kopya satarak hemen hit oldu. Oyunu Sucker Punch Productions geliştirdi.

Arkasında Sony Interactive Entertainment göre yayınlandı. Stahelski, Alex Young ve Jason Spitz film uyarlamasını şirketleri 87Eleven Entertainment aracılığıyla yapacaklar. Asad Qizilbash ve Carter Swan, PlayStation Productions için yapımcılık yapacak. Sucker Punch Productions, projenin başındaki Peter Kang ile idareci yapımcı olarak görev yapacak.

Geçen yılın Oyun Ödülleri’nde, Jin Sakai’yi canlandıran Daisuke Tsuji için yılın oyunu, en iyi oyun yönetimi, en iyi anlatım ve en iyi performans belirten “Ghost of Tsushima” aday gösterildi. Oyunun piyasaya sürülmesinden sonraki üç gün içinde dünya çapında 2,4 milyondan fazla kopya sattı.

Sony Pictures ve PlayStation Productions derhal popüler video oyunlarının öteki iki film uyarlaması üstünde çalışıyor. Başrolünü Tom Holland’ın oynadığı “Uncharted” filmi 11 Şubat 2022’de gösterime girecek. HBO’nun Pedro Pascal’la oynadığı “The Last of Fikir” dizisi şu anda “Chernobyl” yaratıcısı Craig Mazin ile geliştiriliyor. Stahelski, ilk üç “John Wick” filmini, dördüncü bir filmle yönetti. Popüler Keanu Reeves aksiyon serisi dünya çapında 600 milyon dolardan pozitif hasılat yaptı.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir