Sony Microsoft’un oyun servislerini taklit etmeye hazırlanıyor

Haberler admin 8 Okundu
sponsorlu reklam

Sony Microsoft’un oyun servislerini taklit etmeye hazırlanıyor

Konsol sektörünün önde gelen iki ismi Sony ve Microsoft, yeni nesil konsollarını satışa sundu. Zaten PS5 satışlarının iyi gideceği aşağı yukarı varsayım edilen birşeydi. Fakat Xbox Series X tarafında bazı soru işaretleri vardı.

Nitekim Xbox Series X‘in satışa çıkmasıyla birlikte bu soru işaretleri de ortadan kalkmış oldu. Series X’in bu kadar iyi bir çıkışa imza atmasında en önemli unsur ise şüphesiz Game Pass diyebiliriz. Zaten Sony yetkilileri de bu durumun az çok farkındalar.

Sony’nin en yetkili isimlerinden biri olan Jim Ryan geçtiğimiz günlerde bir mülâkat verdi. Ryan Game Pass ile ilgili gelen bir soru üzerine sinyâl bir cevap verdi. Game Pass karşı ne yapacaksınız tarzında bir soru gelen Ryan şöyle dedi. “Bu soruya zamanı geldiğinde cevap vereceğim.”

Görünen o ancak Sony de aynı Microsoft gibi abonelik üstüne dayanan bir sistem üzerinde çalışıyor. Eğer PlayStation’da da Game Pass sanki bir sistem olursa hayli ilgi görecektir.

Ayrıca Microsoft’un açıkladığı rakamlara tarafından yeni tür Xbox konsolunu satın alanların yüzde 80’e yakını Game Pass abonesi. Bu şart Sony cephesinde de aynı bir başarıya sahne olacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir