Sony ve Discord işbirliğine gitti

Haberler admin 34 Okundu
sponsorlu reklam

Sony ve Discord işbirliğine gitti

Sony ve Discord, popüler oyun odaklı sohbet uygulamasını PlayStation’ın kendi yerleşik sosyal araçlarıyla entegre edecek bir ortaklık duyurdu. Yakın zamanda satın alma görüşmeleri yaşandığından, bu büyük hareketin gerçekleşmesi fazla vakit almadı. Sony, Microsoft’tan daha iyi bir anlaşma teklif etmiş ve söylentilere tarafından halka arz öncesinde şirketteki açıklanmayan bir azınlık hissesini devralmış gibi görünüyor.

CEO ve Başkan Jim Ryan., “Amacımız, Discord ve PlayStation deneyimlerini gelecek yılın başlarında konsolda ve mobil cihazlarda bir araya getirerek arkadaşların, grupların ve toplulukların birlikte oyun oynarken takılmalarına, eğlenmelerine ve daha basit iletişim kurmalarına ihtimal sağlamaktır” dedi. 

Bu entegrasyonun nasıl görüneceğinden henüz belirli değiliz. Olasılıkla, arkadaşlarınızla PSN’de sesli veya yazılmış olarak etkileşime girmenize izin verecek bir cins Discord sohbet arayüzü olacağı anlamına geliyor, fakat iyice gelişmekte olan bir kullanım veya daha sınırlı bir tatbik olup olmayacağı süresiz.

Bir De Sony Interactive Entertainment, H Serisi’nin bir parçası olarak Discord’a bir azınlık yatırımı yaptı. Oyuncular kadar popüler ülkü getirilen hizmetin 140 milyondan artı kullanıcısı var. Yaklaşık Olarak Microsoft kadar bu yılın başlarında asgari 10 milyar dolara satın alınmıştı, oysa görüşmeler şimdilik sona ermiş görünüyordu.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir