Sony, Xbox Game Pass’e giden özel oyunu hakkında konuştu

Haberler admin 8 Okundu
sponsorlu reklam

Sony, Xbox Game Pass'e giden özel oyunu hakkında konuştu

Sony Interactive Entertainment, dahili olarak geliştirilen beyzbol oyunu MLB The Show 21’i Xbox Game Pass’e koyma kararını kendilerinin yok, lisans sahibi MLB’nin verdiğini bahis etti. Geçtiğimiz hafta Game Pass’e gelen ilk PlayStation oyunu olarak duyurulan MLB The Show 21, PS oyuncuları göre tepkilerle karşılanmıştı. Dün Xbox’ın yayınladığı listede de abonelik hizmetine ne süre geleceği ortaya çıkmıştı.

Sony kararın “MLB” göre verildiğini söylüyor

Sony’nin San Diego stüdyosu göre geliştirilen oyun, PS4 ve PS5 konsollarında 60/70 dolar fiyat etiketiyle satılırken birincil günden Xbox’un abonelik hizmetine üye olan kullanıcılar tarafından ücretsiz olarak oynanabilecek. Bu da senelerdir PlayStation özel oyunu olarak devamlı MLB The Show serisi ve oyun endüstrisi için büyük bir saldırı. PS oyuncuları Sony tarafına bu kararından ötürü tepkili olsa da, sonuç değişmeyecek gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir: Xbox Game Pass’e ilk PlayStation oyunu geliyor

Bir PlayStation temsilcisi “Bu yılki oyunun hedefinin bir parçası olarak, MLB seriyi daha pozitif oyuncuya ve beyzbol hayranına duyurmaya karar verdi” diyor. “Bu karar, MLB The Show’u beyzbol video oyunlarının önde gelen markası haline getirmek için benzersiz bir fırsat sunuyor.”

MLB: “Amerikan Ulusal Beyzbol Ligi”

Sony 2019’da imzalanan MLB lisans anlaşmasının fazla yıllı uzatılmasının bir parçası olarak, The Show için çok platformlu bir sürüm stratejisi benimsemeye gösteri edilmişti. İlk defa 2006 yılında başlayan süratli her zaman PlayStation platformlarına özeldi. Fakat oyunun 2021’de meydana çıkan sürümü, Sony’nin serideki bir oyunu öncelikle PlayStation dışındaki platformlara da yayınlamasıyla öne çıkıyor.

MLB The Show 21

Show 21’in Game Pass’e eklenmesi aslında içerisinde bir takım tezatları da barındırıyor. CEO Jim Ryan daha önce “Oyunları ilk günden bir abonelik hizmetine belirlemek bizim için hiç rasyonel değil” demişti. “Ayrı durumlardaki öteki şirketler için bu pekala akılcı olabilir lakin bizim için yok. Mevcut ekosistemimizi genişletmek ve büyütmek istiyoruz ve yeni oyunları bir abonelik modeline ayarlamak buna uymuyor.”

İlginizi çekebilir: GTA V Xbox Game Pass sistemine ekleniyor

Bu açıklamaların ardındaki böylece görünüyor ki MLB lisansı olmadan The Show 21, öyle bir amaç açıklama etmiyor. Yapılan anlaşmayı korumak için Sony’nin oyunu Game Pass’e getirme kararına karşısında çıkmadığını varsayım ediyoruz. Bu olur ya de bir dönemin başlangıcıdır, ne dersiniz? İleride özel oyunlar bundan böyle eskisi kadar “özel” olmayabilir. Görüşlerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir