Sony’nin Tuğla Telefon Merakı Bitmiyor: Xperia L3’ün Teknik Çizimleri Ortaya Çıktı

Haberler admin 225 Okundu
sponsorlu reklam

Sony'nin Tuğla Telefon Merakı Bitmiyor: Xperia L3'ün Teknik Çizimleri Ortaya Çıktı

Zeki telefon tasarımları ile her modelinde eleştirilen Sony, kalın çerçeveli tasarımda ısrar etmeye devam ediyor. Ortaya meydana çıkan çizimlere göre Sony Xperia L3, olağan Sony tasarımına sahip olacak.

Son zamanlarda pek fazla Sony Xperia markalı zeki telefon devlete ait kurumlardan sertifika aldı ve Sony Xperia XA3, XA3 Ultra ve Xperia L3 olarak adlandırılması beklenen cihazınların kısa süre içinde tanıtılması bekleniyor. Bir De Sony Xperia L2, kısa süre önce Birleşmiş Devletler Federal Iletişim Kurulu’ndan da (FCC) sertifika alarak lansmanın yakın olduğunun sinyallerini verdi.

FCC belgelerine göre cihazın köşegen uzunluğu 165.6mm olacak. OneLeaks tarafından aktarılan bilgiye göre ise cihazın ekran boyutu 5.73 inç (145.6 mm) olacak. Bu bilgilerden yola çıkarak cihazın alışılagelen Sony tasarımını sürdüreceğini, ekranın alt ve üstteki kısımlarında kalın çerçeveler bulunacağını söyleyebiliriz. Ayrıca cihazın bütün maddi tuşları sağ tarafta yer alacak.

Günümüzde Galaxy S9 bile ‘kalın çerçeveli’ olarak tanımlanıyor. Böyle bir dönemde Sony’nin kalın çerçeveli telefonlarda diretiyor olması ne değin dürüst bir strateji tartışılır. Samsung, Huawei gibi şirketler ön kamerayı ekranın içine gömerek en ince ayrıntısına kadar çerçevesiz telefonları piyasaya sürüyorlar. Bu durumda oldukça kalın çerçeveli bir Xperia L3 modelinin tüketicilere çekici gelmesi öyle de olası görünmüyor.

Kaynak : https://www.gizchina.com/2018/12/28/sony-xperia-l3-gets-fcc-certification-massive-chin-top-bezel/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir