Sosyal medya üzerinden altcoin vurgunu

Haberler admin 17 Okundu
sponsorlu reklam

Sosyal medya üzerinden altcoin vurgunu

2021 ile birlikte kripto paralara olan alaka de artı. Bu ilginin artmasının esas sebebi, kripto varlıklardaki ani yükseliş ve düşüşler. Öyle çok birey parasını kısa zaman içerisinde 2’ye 3’e ve daha fazlasına katlamanın derdine düşmüş durumda.

Bunun için de sosyal medyada onlarca kişiyi peşine düşüp takip edip, onların güvendikleri altcoin’lere yatırım yapıyorlar. İşte altcoin vurgunu da bu şekilde gerçekleşiyor.
Peki bu vurgunu nasıl yapıyorlar? Dilerseniz azıcık bundan bahsedelim.

Twitter’da kripto para analizi yapan ve yüksek sayıda takipçi – etkileşime sahip hesaplar değişik kişilerce kiralanıyor. Bu hesaplara emin altcoinlerin isimleri veriliyor. Bu altcoinler dip fiyattayken, vurgunu yapacak kişiler göre toplanıyor.

Sonrasında ise operasyon başlıyor. Yüksek sayıda takipçiye sahip hesaplardan bu altcoin’in patlayacağı, grafiğinin olacağı yönünde söylentiler çıkarılıyor. Ardından takipçiler bu altcoin’e hücum ediyorlar. Dolayısıyla coin fiyatları artmaya başlıyor.

Altcoin emin bir seviyeye ulaştığında vurgunu yapacak kişiler dip fiyattan aldıkları coin’leri elden çıkararak, yüksek kar elde ediyorlar. Sonrasında zaten coin fiyatı ani çöküşle dibi görüyor.
Bu sebepten ötürü, bilhassa sosyal medya üzerindeki yatırım tavsiyelerine aldırış etmemenizi nasihat ederiz. yine de seçim sizin.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir