Söylenti: Nintendo Switch için daha büyük yeni model geliyor

Haberler admin 14 Okundu
sponsorlu reklam

Söylenti: Nintendo Switch için daha büyük yeni model geliyor

Nintendo Switch‘in dördüncü yılına da ulaştık ve kuşkusuz yeni cins cihazlarla karşılaştırıldığında hibrit konsol, yaşını göstermeye başlıyor. Nintendo Switch satışları olası bir düşüşle bu durumda mücadele edemeyecek gibi görünüyor. Ama gelen yeni raporlar, şirketin rekabette kalmak için yeni bir Switch sürümü üzerinde çalıştığını sinyâl ediyor.

Nintendo Switch için Samsung OLED 4K ekranlı yeni sürüm

Bloomberg’in yeni bir raporuna göre, video oyun devi bu yılın sonlarında daha büyük bir Samsung OLED ekranla donatılmış yeni Switch modelini tanıtarak pazar hakimiyetini sürdürmek için uğraş edecek. Bu yeni sistemin daha ince bir çerçeveye sahip olması bekleniyor.

Bu veri, Haziran ayında 7 inç, 720p çözünürlüklü OLED panelde çabuk üretime başlayacak olan Samsung Display Co. ile “plana aşina olan” kişilerden geliyor. Gaye, ayda bir milyon birimin biraz aşağı imal yapmak ve ilk parti panelleri Temmuz ayına kadar montajcılara yollamak olacak. Display Consultancy DSCC‘nin kurucu ortağı Yoshio Tamura, yeni panel hakkında şu bilgileri paylaştı:

“OLED paneli, Switch’in mevcut değişken kristal ekranıyla karşılaştırıldığında daha az pil tüketecek, daha yüksek kontrast ve olasılıkla daha süratli cevap süresi sunacak.”

Söylenti: Nintendo Switch için daha büyük yeni model geliyor

Bu panel, kaynaklara göre televizyonlarla eşleştirildiğinde “4K ultra yüksek çözünürlüklü grafikleri de” destekleyecek. Hemen Şimdi Nintendo ve Samsung temsilcileri konu hakkında yorum yapmayı reddetti ve geçen ay Nintendo’nun başkanı Switch’in yeni sürümünü yakın bir zamanda duyurmayı planlamadığını söyledi. Ama üzerinden yıllar geçmekte olan Switch’in rekabetten düşmesi ve satışların azalması, onları bu cins bir karar vermeye zorlayabilir.

Tabi hemen bu bahsi geçen yeni Switch sürümü yalnızca bir söylentiden ibaret. Fakat ilerleyen süreçte herhangi bir bildiri yapılırsa, sizi en süratli şekilde haberdar edeceğiz. Nintendo Switch ile alakalı son haberler biraz yüz güldüren türden. Geçtiğimiz aylarda patlak veren Reddit vs Wall Street parasal savaşında hisselerden büyük paralar şampiyon Reddit kullanıcılarından biri, hasta çocuklar için GameStop’tan aldığı konsolları ve oyunları götürmüştü. “Reddit vs Wall Street savaşında yüzü tebessüm eden çocuklar oldu” haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz. Görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir