SpaceX Starlink Beta programı başlatıldı

Haberler admin 24 Okundu
sponsorlu reklam

SpaceX Starlink Beta programı başlatıldı

SpaceX Starlink roketi hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz ay fırlatıldı. Bu Nedenle hedeflenen sayıya daha da yaklaşmış oldular. Fakat bugüne kadar fırlatılmış olan uydular ne yazık ki tatmin edici değil. Başarıya ulaşmaları için bir arz daha fırlatma işlemi yapılması gerekiyor.

Elon Musk tarafından yapılan açıklamaya bakılırsa uydu fırlatmaları doğru fazla kısa bir vakit içerisinde tüm dünyaya internet verilebilecek. İnternetin ulaşmadığı hiçbir yerin kalmasını istemeyen bu proje, şu an için uydu sayısını artırmaya çalışıyor.

Şirket göre geliştirilen yeni internet sistemi ile birlikte ilk denemeler başladı bile. Her ne dek Ay ve Mars gibi hedeflerden dolayı yoğun olsalar bile yine de internete fazla artı siklet veriyorlar. Fırlatılan yeni roket ise 60 uyduyu taşıyor.

Gönderilen uydular dünya ile internet bağlantısını fazla daha süratli hale getirecek. Falcon 9 roketleri bu konuda öncü oldu. derhal işyeri Starship roketlerini geliştirmeye çalışıyor. Bu tür donanımlar doğru 400 tane uyduyu uzaya yollamak muhtemel ayla gelecek.

SpaceX şirketi yeni roket denemelerine tartma veriyor. Böylece daha artı uydu gönderilecek. Ayrıca maliyetler keza de internet gücü arttırılmış olacak. Peki siz yeni SpaceX internet sistemi ile alakalı ne düşünüyorsunuz?

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir