Spiceworks

Programlar admin 358 Okundu
sponsorlu reklam

Spiceworks

Spiceworks, binlerce IT uzmanı kadar kullanılan, ağ envanteri oluşturma, ağ üzerindeki bilgisayarları ve network cihazlarını (Switch, Router, Firewall, Printer, Modem vs) izleme için kullanılan bir ağ idare programıdır.

Birkaç dakika içinde kurulumu tamamlanabilen Spiceworks; web tabanlı ve kolay kullanıma sahip bir arayüze sahip olup iyice ücretsizdir.

SpiceWorks, network monitoring arabulucu olarak ufak ve orta ölçekli işletmelerde ağ yönetimi için ihtiyaç duyulabilecek bütün araçları barındırır. SpiceWorks, ağ envanteri çıkarmanın yanında ağınızdaki bireysel bilgisayarlar, sunucular (Server) ve öteki cihazların yazılım ve donanımlarındaki tüm değişiklikleri hakiki zamanlı olarak takip eder ve size bildirir.

Keza abes disk alanın azalması, istenmeyen yazılım kurulması ya da lisans ihlali gibi birçok durumda da ağ yöneticisini uyarabilen Spiceworks, bilet (ticket) sistemine dayalı bir IT yardım masası yazılımı olma özelliğine de sahip.

SpiceWorks Genel Özellikleri:

Ağ ve Bilgisayarlar hakkında ayrıntılı ekipman envanteri çıkarma, Ağ izleme ve Ağ yönetimi, Veri Operasyon altyapısı için Varlık Yönetimi, Ağ bileşenleri için değiştirme ve Konfigürasyon yönetimi, Ağ haritası oluşturma, Yazılım envanteri oluşturma, Ağ üzerindeki hataları giderme, Yardım Masası (Help Desk) özelliği, Elektrik sarfiyatını yönetme, SQL Server izleme, Exchange Server izleme, Sanal Sunucu (Virtual Server) altyapısını otomatik bulgu.

İndir

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir