Spotify rekabet gücünü artırmak istiyor

Haberler admin 13 Okundu
sponsorlu reklam

Spotify rekabet gücünü artırmak istiyor

Popüler müzik uygulaması Spotify kişiselleştirme söz konusu olduğunda elinden gelen her şeyi yapıyor. Bu sefer yeni getirilen bir nitelik ile birlikte Android ve iOS uygulamalarında ön plana çıkacak. Peki İsveç merkezli dijital müzik devi bu defa nasıl bir değişim yapmayı planlıyor.

Uygulamanın en çok hayran eden taraflarından birisi de son oynatılanlar bölümüdür. Burayla birlikte yeni podcast kısmı önemli ölçüde uyarı çekmeyi başarıyor. Şirket her iki özellik için yeni güncellemeler getirdi. Bu güncellemelerden ilki son oynatanlar bölümünün aşağı 3 avuç içi dek olan dinleme geçmişinin bulunması oldu.

Kendisini fazla yakından takip eden Apple gibi şirketlere ayrım atmak isteyen Spotify rekabet gücünü artırma peşinde. Bunun için bir takım takdire değer özelliklerini daha cazibeli ışık halkası getirmeye çalışıyor. Son oynatılanlar bölümünde yapılan bu değişim rekabet gücünü artırma isteğinin yansımasıydı.

Yeni bir değişiklik ile birlikte podcast bölümleri hakkında da bazı güncellemeler yapıldı. Buna kadar yeni ve ilgili bölümler olduğu gibi asıl ekranda görülebilecek. Buralarda mavi bir nokta ile birlikte yeni podcast bölümleri görüntülenecek. Birçok kullanıcı yeni bölümleri kaçırdığı için üzülüyordu. Yeni güncelleme onlar için iyi bir takip arabulucu olacak.

Spotify göre yapılan yeni güncellemeler adamakıllı kişiselleştirme ile ilgili. Uygulamanın size özel olması için yoğun bir mücadele harcanıyor. Bu yeni özellikler ayrıca Android hemde iOS için kullanılabilir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir