Square Enix remake oyun duyurularına hazırlanıyor

Haberler admin 17 Okundu
sponsorlu reklam

Square Enix remake oyun duyurularına hazırlanıyor

Geçtiğimiz yıl yayınlanan Panzer Dragoon: Remake’in geliştiricisi Forever Entertainment, Square Enix ile birlikte müjdeli haberler getiriyor. Forever, Square Enix’in serilerine dayanan ansızın fazla bitmiş üretim (remake) oyunun yayınlanacağını duyurdu. Az Önce hangi süratli ya da serilerin remake oyunlarının yayınlanacağı duyurulmasa da bir takım ihtimaller aracısız devre dışı kalıyor.

Square Enix ve Forever Entertainment, bir serinin remake oyunları üstüne çalışıyor

Gematsu kadar bildirildiği üzere, Polonyalı geliştirici Square Enix Japan ile bir anlaşma imzaladı. Bu anlaşmayla birlikte bitmiş yapımların isimlerinin bambaşka bir ilan ile açıklanacağını bildirdiler. Keza duyurulmamış remake oyunlar için orijinal sürümleriyle benzer oynanış ve senaryoyu korurken yeni görseller içereceği bildirildi. Sahip olduğumuz bilgilere kadar bazı seriler bu baştan yapımların belli başlı sebeplerden ötürü dışarıya kalıyor.

Forever Entertainment’ın tüm platformlarda satılan oyunların her kopyası için satışların %50’sinden fazlasını alacağı bildiriliyor. Bu sayı da onların Square Enix’in büyük serilerinden Final Fantasy gibi seriler üzerinde çalışması ihtimalini hayli zayıflatıyor. Şirketin serileri aralarında Parasite Eve, Chrono, Valkyrie Profile ve Star Ocean gibi oyunlar da bulunuyor. Henüz remake sürümü geliştirilen veya yayınlanacak oyunların isimleriyle ilgili herhangi bir resmi bildiri değil, ancak geldiğinde sizi en hızlı şekilde haberdar edeceğiz.

Square Enix remake oyun duyurularına hazırlanıyor

Bu sırada haberin başında bahsi geçen Panzer Dragoon: Remake, 2020 yılında Forever göre PS4, Xbox One, Switch, PC ve Stadia için piyasaya sürüldü. Şimdi ise Panzer Dragoon II Zwei: Remake’i 2021 yılında piyasaya sürmeyi planlıyorlar. Ayrıca Sega’nın The House of the Dead ve The House of the Dead 2 oyunlarının remake sürümleri üstünde de çalıştıkları biliniyor.

Hem geçen hafta Square Enix, geliştirilmiş görselliği, manâlı ölçüde daha hızlı yükleme süreleri ve bir fotoğraf modu ile Final Fantasy 7 Remake Intergrade‘i duyurmuştu. State of Play sunumu esnasında yapılan bu ilan serinin hayranlarını oyunu yeni nesilde görecekleri için epeyce heyecanlandırmıştı. Asıl oyundaki Yuffie karakterini remake sürümünde göremesek de Intergrade sürümünde olacağı da duyuruldu. Konuyla ilgili haberimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Peki sizce hangi Square Enix serisinin remake oyunları yapılmalı? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir