Steam, 2018’in En Popüler Kontrolcü Dostu Oyunlarını Açıkladı

Haberler admin 149 Okundu
sponsorlu reklam

Steam, 2018’in En Popüler Kontrolcü Dostu Oyunlarını Açıkladı

Steam, yılın son günlerine girdiğimiz bu dönemde, bambaşka kategorilerdeki “en”lerini açıklamaya devam ediyor ve yaptığı incelemelerin sonucunda 2018’in en popüler kontrolcü dostu oyunlarını açıkladı. anlaşılan PlayStation kontrolcüsü olan ırk tercihlerini dövüş oyunlarından yana kullanıyor.

Valve’in sene sonu listeleri sürat kesmeden gelmeye devam ediyor. 2018’in en çok satan oyunlarının peşinde 2018’in en popüler kontrolcü dostu oyunları açıklandı.

Listeye göre PUBG oynayan oyuncuların birçoğu PlayStation kontrolcüsünü tercih ediyor. Bunun yanı sıra Rainbow Six Siege, ayrıca PlayStation hem de Xbox kontrolcüleri arasında yaygın durumda. Görünüşe bakılırsa oyuncuların birçoğu daha iyi nişan olmak yerinde oyunu yataklarında veya koltuklarında uzanarak oynamayı tercih etmiş. Natürel fakat kontrolcüde daha iyi oldukları da ihtimaller aralarında bulunuyor.

Her kontrolcüye özel olan oyunlar ise daha acayip bir liste olarak karşımıza çıkıyor. PlayStation kontrolcüsü olan millet seçimlerini Soulcalibur 6, BlazBlue: Cross Tag Battle ve Street Fighter 5 gibi dövüş oyunlarından yanlamasına kullanmışlar.

Xbox kontrolcüsü sahipleri ise Just Cause 3, Saints Row 4, Skyrim ve Mafia 3 gibi açık dünya oyunlarını seçim etmişler. Valve, her oyunun her kontrolcüyle benzer ölçüde iyi oynanmadığı için bu değişikliklerin gözlemlendiğini varsayım etti.

Listenin tamamına bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kaynak : https://www.pcgamer.com/valve-reveals-2018s-most-controller-friendly-steam-games/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir