Switch şimdiden hacklendi!

Donanım admin 242 Okundu
sponsorlu reklam

Switch şimdiden hacklendi!

Nintendo Switch’in en son teçhizat yazılımı güncellemesi, konsol için yayımlandıktan yalnızca dört saat sonra hack’lendi.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri

Güncellemenin standart sistem bakımının yanı sıra büyük oranda emniyet özelliklerini geliştirmek için tasarlandığı düşünülürse, Nintendo’nun çalışmasının fazla hızlı bir şekilde çözülmüş olması, hacker topluluğunun yeteneğinin koskocaman bir örneği.

Fakat bu durumun, hayranların oyunları modlamak, korsan oyunlar oynamak ya da (yasal olmayan) emülatör yazılımları ilerletmek için dağıtılmış araçlar kullanmasından böylece hoşlanmayan Nintendo için bir problem olduğu söylenebilir.

Bir konsolu hacklemek kanunlara aleyhinde olmasa da, üreticinin garantisini geçersiz kılıyor ve Nintendo’nun, yeni bir güncellemesi ile Switch konsolunuzun işe afacan ülkü gelmesini daha yüksek bir ihtimal haline getiriyor.

Hackerların Switch güvenlik önlemlerini aşmalarının kolay olmasının sebebi ise donanımda yatıyor. Şu andaki Switch modeli Nintendo’nun sürekli olarak emniyet problemlerini çözmeye uğraşmasına karşın, deneyimli hackerlar için fazla da problem olmayan Nvidia Tegra çipini kullanıyor.

Nintendo Başkanı Shuntaro, Nintendo Switch 2’nin kısa zaman içerisinde sunulmayacağı konusunda ısrarcı olsa da, konsolun şu andaki açıklıklarını kapatmak için yeni bir ekipman modeline ihtiyaç var gibi gözüküyor.

Önceki HaberApple Music aza sayıları artıyor! Sonraki HaberiPhone Gelirlerinde Büyük Düşüş Yaşandı

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir