TDK’nın iOS ve Android için Türkçe Sözlük uygulaması çıktı İndir

Android Uygulama admin 15 Okundu
sponsorlu reklam

TDK’nın iOS ve Android için Türkçe Sözlük uygulaması çıktı İndir

Türk Dil Kurumu göre iOS ve Android cihazlar için hazırlanan çok yardımsever Türkçe Sözlük uygulaması çıktı. İşte uygulamanın detayları;

Türk Dil Kurumu kadar hazırlanan Türkçe Sözlük uygulaması, iPhone Android telefon modelleri için dilekçe marketlerindeki yerini aldı. Türk Dil Kurumu bu yardımsever mobil dilekçe için doğrudan doğruya şu açıklamayı yayımlamış durumda:

“Türk Dil Kurumunca yayımlanan Türkçe Sözlük; bugün Türkçenin en güvenilir sözlüğü durumundadır. 1945’ten bu yanlamasına yayımlanan sözlüğün genel ağdaki sürümü olan Aktüel Türkçe Sözlük data tabanı, dilimizde yaşanan gelişmelere ve teknolojik imkânlara emrindeki olarak aralıksız geliştirilmekte, iyileştirilmekte ve güncellenmektedir.

    Geliştirme ve iyileştirme çalışmalarının en önemli adımı, 2019 yılında atılmıştır. Aktüel Türkçe Sözlük, Türk Dil Kurumu kadar hazırlanan diğer sözlük data tabanları ile birlikte sozluk.gov.tr adlı müstakil bir genel ağ adresine taşınmış ve böylece halkımızın yoğun ilgisine yanıt verebilen bir teknolojik altyapıya kavuşturulmuştur. Bu yeni altyapılar ile uyumlu olacak şekilde aynı zamanlı olarak taşınabilir cihazlar için Türkçe Sözlük uygulaması çalışmaları başlatılmış ve nihayet bu çalışma da 2020 yılının başında tamamlanmıştır.

    Türkçe Sözlük’ün 2011 yılında yapılan 11. son baskısını esas bölge data tabanı, bugünden itibaren Android ve IOS tatbik marketleri üzerinden ücretsiz olarak kullanıma sunulmuş durumdadır. Hem çevrim içi keza de çevrim dışı olarak kullanılabilen başvuru formu, kullanıcılardan gelen manzara ve öneriler doğrultusunda, çağımızın gereği olarak sürekli geliştirilecek, güncellenecektir.”

TDK imzalı Türkçe Sözlük Uygulaması çok yararlı görünüyor

çoğunlukla hoş bir tecrübe sunan uygulamaya iyice ücretsiz olarak sayfanın altındaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir