Tecavüz iddiaları yüzünden Ronaldo, FIFA 19 kapağından kaldırıldı

Haberler admin 170 Okundu
sponsorlu reklam

Tecavüz iddiaları yüzünden Ronaldo, FIFA 19 kapağından kaldırıldı

Video oyun dünyasının PES serisiyle birlikte en çok istek görebilen futbol oyunu serisi FIFA tarafından acayip bir durum yaşandı. Bu yıl oyunun yüzü olarak seçilen Cristiano Ronaldo, oyunun reklam kampanyalarından yavaş yavaş siliniyor. Geçtiğimiz haftalarda oyuncu için ortaya atılan tecavüz iddialarının aslı kanıtlanmasa da, EA Games bu yüzden oyuncuyu yeni yanıtım kapağından sildi. Hali hazırda kendisi sezon başında Juventus’a aktarma olduğu için son anda oyunun kapağı değiştirilmişti. Fakat yapılan bu hareket, Ronaldo hayranlarını üzdü.

Ronaldo, tecavüz iddiaları yüzünden FIFA kapağından kaldırıldı

Tecavüz iddiaları yüzünden Ronaldo, FIFA 19 kapağından kaldırıldı

Ronaldo yerine Neymar, Dybala ve DeBruyne oyuncularını kullanan EA Games, Ronaldo sayesinde FIFA 19 satışlarını yükseltmişti. Oyuncunun Juventus’a aktarma olmasının yanına Şampiyonlar Ligi için takipçilerini heyecanlandırması ve FIFA serisinin Şampiyonlar Ligi lisansını elinde bulundurması, EA Games’i memnun ediyordu.

Bakalım Ronaldo, iddialar ardından temize çıkarsa EA Games yetkilileri kendisini baştan oyunun kapağına koyacak mı? Merak ediyoruz. PES karşı satışlarda öne geçen FIFA serisinin bir sonraki oyunda bizlere neler sunacağı ise merak edilen bir diğer konu oldu.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir