Tesla, Elon Musk’ın Ayrılışından Sonra İki Yönetici Daha Atayacak

Haberler admin 186 Okundu
sponsorlu reklam

Tesla, Elon Musk'ın Ayrılışından Sonra İki Yönetici Daha Atayacak

Geçtiğimiz aylarda Elon Musk’ın attığı tweetler üstüne kendisine açılan dava, ünlü CEO’nun aleyhine sonuçlanmıştı. Tesla, idare heyeti başkanlığından ayrılan Musk’un yerine, egemen bir takım hazırlamak üzere yeni atamalar yaptı.

Yaklaşık Olarak hemen her gün adını bir şekilde duyduğumuz zeka CEO Elon Musk, geçtiğimiz günlerde attığı tweetler üstüne, menkul kıymetler dolandırıcılığı yapmakla suçlanmıştı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’yla (SEC), Musk’a kamuoyunu yanılltığı gerekçesiyle dava açtı. Dava Musk’ın, Tesla’nın idare heyeti başkanlığından minimum 3 yıl süreyle ayrılması ve 20 milyon dolar cinayet ödemesi ile sonuçlandı.

Tesla ise SEC ile yapılan anlaşma gereği, yönetim kurulu için tamamen egemen kişilerden oluşan bir yapılanma sürecine gitmek durumunda kaldı. bu nedenle farklı pozisyonlara atamalar yapmaya başlayan şirket, son olarak iki yeni tahsis daha gerçekleştirdi. Kathleen Wilson-Thompson ve Oracle’ın kurucularından biri ve CTO’su Larry Ellison’ı kadrolarına kattı.

Bu atamanın üstüne spekülasyonlar artmaya başladı çünkü Larry Ellison ile Elon Musk’ın yakın dostluğu cümbür cemaat göre biliniyor. Durum böyle olunca SEC göre anlaşmanın ihlal edilip edilmediği konusunda ne tanımlama geleceği merak konusu oldu. öte taraftan ise Musk, bütün bunlara sebep olan Twitter paylaşımlarında, alaycı bir biçimde SEC ile ilgili direktifler yapmaya devam ediyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun önümüzdeki günlerde bu gelişmelere nasıl tepki vereceği ise merakla bekleniyor.

Kaynak : https://gizmodo.com/tesla-names-two-new-directors-to-board-birli-part-of-sec-s-1831373428

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir