Tesla, Maxwell’i satın alıyor

Bilim admin 205 Okundu
sponsorlu reklam

Tesla, Maxwell'i satın alıyor

Tesla’daki işten çıkarmaların ardından işyeri, enerji depolama firması Maxwell Technologies’i 218 milyon dolara satın alacak. Tesla, hisse başına 4.75$ fiyatı ile, yani piyasa fiyatının 1.75$ üzerine, enerji depolama işini satın almayı kabul etti. Raporlara göre Maxwell’in anlaşmayı 2019 Q2’de tamamlaması bekleniyor.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki kullanım izinleri

Maxwell, Elon Musk’ın sevdiği ultra-kapasitörler üretiyor olsa da, firmanın satın alımının asıl sebebi olasılıkla elektrikli araçların sürüş menzilini arttırabilecek olan yeni kuru elektrot teknoloji olarak düşünülüyor. Kuru elektrot teknolojisi, elektrikli arabaların bataryalarının masraflarını da azaltabilir ve Tesla’nın şu anda daha büyük bir alıcı havuzuna gelmek için ihtiyacı olan şeyin bu olduğu söylenebilir.

Uzlaşma hakkında konuşan Maxwell Başkanı ve CEO’su Dr. Franz Fink’in söylediğine tarafından firma olarak yeni anlaşmadan mutlular ve karşılıklı bir sürdürülebilir gelecek hedefi için beraber çalışacakları belirtiliyor. Ayrıca bu anlaşmanın Maxwell paydaşları için en iyi yol olduğunu düşündüğü de belirtti.

Anlaşmanın sonucu olarak Tesla 380 çalışan daha kazanmış olacak fakat bu çalışanların kaçının Tesla ve SpaceX’te görev alacağı az önce muhakkak değil.

Önceki HaberGoogle’ın Yeni Eklentisi Parolalarınızı Koruyor Sonraki HaberGalaxy S10 Wi-Fi 6 Teknolojisini Destekleyecek

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir