Tesla, Ücretsiz Hediyeler Dağıttığı Müşteri Referans Programını Sonlandırıyor

Otomobil admin 334 Okundu
sponsorlu reklam

Tesla, Ücretsiz Hediyeler Dağıttığı Müşteri Referans Programını Sonlandırıyor

Tesla, bu seneye iyi başlayan firmalardan birisiydi fakat parasal güçlükler çektiği de besbelli. Şirket, yaşadığı parasal sorunların bir sonucu olarak tip referans programını sonladırmaya karar verdi.

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, ağızdan ağıza reklam programı çok fiyatı yüksek olduğu için Tesla’nın herif referans programı kapatıldığını duyurdu. Program, bir başka biri vasıtasıyla yeni Tesla alana bonus verirken, eski Tesla sahibine de birtakım hediyeler veriyor.

Tesla’nın 2015 yılındaki tanıtımı sırasında başlayan referans programı satışları artırması umuduyla yaklaşık 3 yıldır devam ediyordu. Program ilk başladığında hem Tesla’yı alan keza de yönlendiren kişiye bir takım ödüller verirken, programın içeriği zaman geçtikçe değişmeye başladı.

Programın en son halinde Tesla, referans kodu ile Model S, Model X ve Model 3 alan birisine Süper Şarj özelliğini 6 ay ücretsiz kullanım hakkı veriyordu. Referans olan birey de gitgide büyüyen ve akışkan hediyeler kazanıyordu.

İki kişiye referans olan birisi, Tesla Model S’in çocuklar için olan versiyonunu alabiliyor. Üç kişiye referans olan birisi Tesla için alaşım jant alabiliyor. Dört kişiye referans olan birisi meydana çıkan yazılım güncellemelerine ilk sırada sahip olma hakkı kazanıyor.

Elon Musk’a kadar tüm bu özendirme sistemi sona erecek. Son referans programı 11 Mart 2019 tarihine dek devam etmesi gerekiyordu lakin o da erkenden durdurulacak. Elon Musk, yaptığı açıklamada “bu dek armağan bize çok pozitif maliyete sebep olduğu için programı kapatıyoruz” dedi.

Kaynak : https://www.slashgear.com/tesla-referral-program-ends-elon-musk-too-costly-17562644/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir