Tesla’da bir yeni skandal daha

Bilim admin 118 Okundu
sponsorlu reklam

Tesla'da bir yeni skandal daha

New York Times, Tesla’nın Fremont eyaletindeki fabrikalarını ziyaret etti ve Tesla çalışanlarının ve Tesla işçilerinin nabzını gördü. Sonuçta ortaya çıkan tablo Tesla için çok endişe verici: Irkçılık Tesla’nın çalışma alanında etkili bir güç.

İpucu: İz bırakmadan İnternette nasıl gezinebilirim?

Tesla çalışanlarının şikayetleri, işyerinde ırkçı söylemlerin sık sık anlatılmasından işyerlerinin duvarlarında çizilen Nazi hareketinin sembolü olarak bilinen süpürme haçlarına kadar geniş bir alanı kapsamaktadır.

“Hey çocuk, buraya gel, evet, sen, z-e-n-c-i!” ve birçok alay. “Şikayetle sözlerini başlatan Demetric Diaz, Tesla’yı çevreleyen ırkçı davranıştan bahseder.” Büyük dudaklı bir kabile, üzerinde büyük gözler ve kanala bağlı bir kemik çizimi ile karşılaştım. Asasor sırasında karşılaşılan.

Beklendiği gibi, Tesla yönetimi bu açıklamaları reddetti ve fabrikada hiçbir ayrımcı ve saldırgan davranış sergilemediğini savunuyor:

“Tesla, tüm ayrımcılığa, şiddet içeren davranışlara ve haksız tutumlara karşı çıkıyor. Tüm çalışanlarımızın saygı duyması için kusursuz bir iş ortamı sağlamaya çalışıyoruz.”

Bu Tesla’nın çalışanlarıyla ırkçılığa ilişkin ilk sorunu değil. Geçen yıl, eski Tesla çalışanları, üstlerinin ve meslektaşlarının ırkçı açıklamalar yaptığını söyleyerek mahkemeye başvurdular. Tesla, şimdi olduğu gibi bu davaları reddetti. Ancak dün yapılan açıklamada Demetric Diaz, bu olaydan sonra disiplin cezası almadığını iddia etti.

Bilindiği gibi, çalışma ve kültür alanı, topikal bir düzen öğesi ve Elon Musk’un sözleriyle şöyle devam ediyor: “Birisi kötü muamele gördükten sonra sizi samimi bir özürle memnun ederse, ne hissettiğinize bakmaksızın bu özlemi kabul etmek en iyisidir”. işaret ediyor olabilir.

Tesla raporunda yaptığı açıklamada, “Alandaki bir kişinin kendisinden beklediğimiz davranışı göstermediğini tespit edersek, buna göre harekete geçeceğiz” dedi. Sözlerini verdi.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir