Tesla’da işten çıkarmalar

Bilim admin 171 Okundu
sponsorlu reklam

Tesla'da işten çıkarmalar

Tesla, işgücünün %7’sini, olasılıkla 3.000 civarında çalışanı, ile yollarını ayırmayı planladığını duyurdu. Bunun amacı, piyasadaki yerleşmiş rakipleri ile daha iyi rekabet yapabilmek. Firmanın söylediğine tarafından geçtiğimiz sene %30 büyüdü ve bu da derhal destekleyebildiğinden daha pozitif. Bu yüzden işyeri, “sadece en önemli geçici çalışanları ve üstlenicileri tutacağını” söylüyor.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki tatbik izinleri

Bu karar, geçtiğimiz hafta SpaceX’in de aynı bir kararı duyurmasından (%10 veya yaklaşık 600 birey) ardındaki geliyor.

Tesla, ilerleyen dönemlerde Model 3’ün daha ucuz bir sürümünü üretmeye çalışacak. Şu andaki en ucuz modelin 44.000$ fiyatının böylece çok potansiyel alıcının fiyat aralığının dıştan yer aldığı da belirtilmekte. Keza Musk, Tesla’nın ABD ücret indiriminin azaltılmasının araç fiyatlarını arttıracağını ve bunun da firmayı daha şiddet bir konumda bırakacağını da belirtti.

Musk yaptığı duyuruda firmadan ayrılacaklara destek sunulacağını söylemiş olsa da, bu desteğin ne olacağı hemen şimdi muhakkak değil. SpaceX’ten geçtiğimiz hafta ayrılanlar iki aylık maaş ve kariyer koçluğu, öz geçmiş yardımı ve meslek aramalarına yardım almışlardı.

Önceki HaberVestel Venus e4 Satışa Çıktı. İşte Özellikleri! Sonraki HaberWhatsApp’a Mesaj Sınırlaması Geldi!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir