Tesla’nın tasarımcısı Andrew Kim, Apple’da çalışmaya başladı

Haberler admin 139 Okundu
sponsorlu reklam

Tesla’nın tasarımcısı Andrew Kim, Apple’da çalışmaya başladı

ILK OLARAK Microsoft’un tasarım dilini bitmiş tasarlamasıyla takdire değer tasarımcı Andrew Kim, Apple‘dan gelen meslek teklifinden dolayı Tesla’daki üst düzey tasarımcı görevini bıraktı. Andrew Kim’in LinkedIn profiline baktığımızda bu yılın aralık ayından beri Apple için çalıştığını da görebiliyoruz. Ayrıca Andrew Kim’in Instagram paylaşımı da kendisinin geçtiğimiz hafta Apple’daki birincil iş günü olduğunu anlamamıza muavin oluyor.

Tesla’nın Model 3, Semi gibi araçlarının tasarımında ödev alan Andrew Kim’in Apple kadar işe alınması, Apple’ın hakiki bir vasıta üzerinde çalıştığını bilgisini de doğruluyor aramak mümkün.

Slate tasarım dili konseptini 2012’de online olarak yayınladıktan sonradan Kim, Microsoft tarafından işe alındı ve burada Windows 10 UI tasarımı ile HoloLens ve Xbox One S gibi ürünler üzerinde çalıştı. 3 sene 6 ay her tarafında Microsoft’ta çalışan Andrew Kim, akabinde Tesla tarafından işe alındı. LinkedIn’de yer alan bilgilere kadar Tesla’da Model 3, S, X, Y ve Roadster V2 ile Semi de dahil edinmek üzere çeşitli araçların tasarımlarına katkıda bulundu. 2017 yılında yayınlanan bir röportajda Kim, Tesla’daki odak noktasının, Model 3’teki kabin alanının tasarımı olduğunu, bir insanın sonunda bir bilgisayar tarafından yönetilebilecek bir otomobilin ihtiyaçlarını dengelemek durumunda kaldığını söylemişti.

Apple’ın senelerdir SUV araçlara ilgi duyduğu söyleyebiliriz. Şirketin kendi kendini süren yazılımlara hedefe kilitlenmek için 2016 yılında maddesel otomobil donanımı üzerinde çalışan ekipleri bitmiş lanse edildiği bildirildi. O zamandan beri, Apple’ın otonom test arabalarının kendi kendini süren donanımdan oluştuğunu bildirmek olası. Tesla’nın araç kiralama mühendisi Doug Field Apple’a döndükten sonradan Andrew Kim’in de işe alınması, Apple’ın bu konuda ciddi adımlar attığını gösteriyor. Bu konuda olabilecekleri ise hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Andrew Kim Apple Tesla

Favorilere Ekle

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir