Tesla’ya ilginç sürpriz yumurta

Bilim admin 183 Okundu
sponsorlu reklam

Tesla'ya ilginç sürpriz yumurta

Tesla araçlara gelen yazılım güncellemeleri çoğu süre kullanışlı yenilikleri beraberinde getiriyor ama bunun yanı sıra Tesla yazılımları, kuytu easter egg (sürpriz yumurta) ismiyle bilinen yazılım işlevlerine de sahip olmasıyla biliniyor. Elon Musk’tan gelen bir tweet, bu kuytu özelliklerden biri hakkında “sessiz lakin ölümcül” bir ipucu veriyor:

Anahtar Sözcük: İnternet’te iz bırakmadan nasıl dolaşılır?

Tesla ?? app almost done. Important to get every note right!

— Elon Musk (@elonmusk) December 16, 2018

Tesla araçları, aldıkları en son yazılım güncellemesinde yeni paskalya yumurtalarına kavuşuyor. Tesla araçlarının aldığı son rahat yazılım işlevinin ismi ise “gaz sonuç modu”.

Tesla sahipleri, artık araçlarında bulunan “gaz çıkarma modu”nu iki farklı şekilde kullanabilecek. ilk olarak “Komutla gaz tümdengelim”, sürücülerin direksiyondaki bir tekerlek kumandası ile istediği an araç hoparlörlerinden gaz tümdengelim sesini verebilirken “Sinyal verirken gaz çıkar” modunun ismi ise işlevi yeterince açık bir şekilde ortaya koyuyor.

Eğer bu işlevin nasıl çalıştığını merak ediyorsanız, işlevin nasıl çalıştığı ile ilgili bir videoyu Instagram üzerinden izleyebilirsiniz:

View this post on Instagram

Game changer, I love this car #teslafarts #tesla #fartondemand

A post shared by Jeremiah Squier (@mister_merican) on Dec 16, 2018 at 3:54pm PST

Hayattaki çoğu şeyin çeşidi olduğu gibi, Tesla vasıta sahipleri altı öbür tonda gaz çıkarma sesinden birini seçebiliyor ve kullanıcı dilerse araç her seferinde öbür bir gaz çıkarma sesini rastgele olarak çalabiliyor. Araçta bulunan ayrı gaz tümdengelim seslerinin her biri, Musk’ın önceki çalışmalarından ilham alan seslere sahip. Örnekler aralarında “Falcon Heavy”, “Short Shorts Ripper” ve “Ludicrous Fart” bulunuyor.

Tesla’nın şimdiye kadarki en belasız yılını taçlandırmak için bir “gaz tümdengelim uygulaması” çıkarmayı tercih etmesi, açık konuşmak gerekirse ironik bir şart. 2018’in üçüncü çeyreği, Tesla’nın yıllar daha sonra başta kâr ettiği tek zaman dilimi oldu. gerçi bu “gaz sonuç uygulaması” ola ki de şirket için en iyi rahatlama yoluydu zira firmaya (haklı olarak) gelen yığınla eleştirinin altında; firmanın hâlâ sıkıntılı olduğu bir zamanda böyle bir başvuru yayınlanmış olsaydı, eleştirilerin çok daha kötü bir hâl alması işten olmayacaktı. Işyeri artık kârda olduğuna tarafından bundan böyle Tesla, en kayda değer şeye odaklanabilir- Fena kelime esprileri ve gaz çıkarma uygulamaları.

Önceki HaberPlay Store “Çöp Yorumlar”dan Temizleniyor Sonraki HaberGüneş Sistemi’nin yeni en uzaktan üyesi

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir