The Fabled Woods, System Shock ve Crysis Remastered DLSS için hazır

Haberler admin 21 Okundu
sponsorlu reklam

The Fabled Woods, System Shock ve Crysis Remastered DLSS için hazır

Mart ayı, System Shock demosu, Fabled Woods ve Crysis Remastered dahil almak üzere NVIDIA DLSS teknolojisinden yararlanan yeni DLSS oyunlarıyla bomba gibi geldi. Outriders oyunu da GeForce RTX tabanlı dizüstü bilgisayarlarla birlikte geliyor.

NVIDIA Dizüstü Bilgisayarlarla Birlikte Outriders Bundle Paketi Geliyor

People Can Fly ve Square Enix’in Outriders oyunu, Şubat ayında demosunun yayınlanmasından bu yanlamasına büyük bir övgüyle karşılandı ve NVIDIA, 1 Nisan’daki lansman için oyuna DLSS desteği eklemek nedeniyle çalışmalarına başladı. NVIDIA, meslek ortaklarından kampanya kapsamında GeForce RTX dizüstü bilgisayar satın alanlara Outriders oyununun Steam kopyasını sunuyor.

UE4 Entegrasyonu, DLSS Teknolojisinden Çabuk Yararlanıyor

Şubat ayında NVIDIA, oyun geliştiricilerin bir Unreal Engine 4.26 (UE4) eklentisi aracılığıyla DLSS teknolojisine erişebileceklerini ve bu sayede bu teknolojiyi oyunlarına entegre etmelerine olanak tanıdığını duyurmuştu. Oyun geliştiricileri bu teknolojiden çabuk bir şekilde yararlanıyor. Yeni The Fabled Woods ve System Shock demosu, eklentiyi kullanarak DLSS teknolojisini ekleyen birincil oyunlar arasında yer aldı.

The Fabled Woods, System Shock ve Crysis Remastered DLSS için hazır

The Fabled Woods, Işın İzleme ve DLSS Teknolojisini Ediniyor

CyberPunch Studios ve Headup Games, bir günden daha kısa bir sürede The Fabled Woods oyunun içerisinde DLSS teknolojisini yerleştirdi. Joe Bauer, CyberPunch Studios’un Kurucusu yaptığı açıklamada “NVIDIA DLSS teknolojisini The Fabled Woods oyununa eklemek Unreal Engine 4 eklentisi baştan sona basit bir şekilde gerçekleştirildi ve bu teknolojinin oyunun performansı üzerindeki etkisi büyük bir siklet taşıyor. DLSS teknolojisi oyun geliştiriciler için yepyeni dünyaların kapılarını aralıyor” ifadelerinde bulundu.

The Fabled Woods, System Shock ve Crysis Remastered DLSS için hazır

Sonuç olarak, 4K’da 1,6 kata varan performans artışları gözlemlenirken, oyuncular GeForce RTX 3070 ile maksimum seviyelere çıkarılmış ayarlarda 3840×2160’da 60 FPS’nin üzerinde etkinleştirilen bütün ışın izleme efektleriyle The Fabled Woods’u deneyimlediler. Yalnızca bir gün içinde yapılmış bir çalışma için güzel sonuçlar elde edildi.  

The Fabled Woods, 25 Mart’ta ışın izlemeli yansımalar, ışın izlemeli gölgeler ve ışın izlemeli global yakma (optimize edilmiş RTXGI SDK kullanılarak oluşturulmuştur) ile piyasaya çıkıyor. Daha yüksek kaliteli efektler, daha yüksek görüntüleme çözünürlükleri ve daha artı ışın izleme muhtemel olan en sürükleyici oyun deneyimi için NVIDIA DLSS teknolojisiyle saniyedeki kare hızı büyük ölçüde artırılarak oyunculara sunuluyor. 

Night Dive Studios, 1994’te yayınlanan ve bütün zamanların en etkin ‘immersive sim’ aksiyon-serüven oyunlarından biri olan System Shock’u yeni tür oyuncuların deneyimleyebilmesi için Unreal Engine 4’te ayrıntılarıyla yeniden tasarlıyor.

DLSS teknolojisi ile, oyundaki kare hızı 4K’da iki katından daha artı artıyor. Night Dive Studios’un Baş Mühendisi Matthew Kenneally yaptığı açıklamada, “Unreal Engine 4 eklentisi, NVIDIA DLSS teknolojisini oyununuza entegre etmeyi kolaylaştırıyor. System Shock oyununu yeni cins oyuncuların oynamasını karşılamak, ekibimizin büyük bir sevgiyle yaptığı bir iş oldu. NVIDIA DLSS teknolojisinin oyun deneyimi üzerindeki etkisi inkâr edilemez” şeklinde konuştu. 

Bu muazzam hızlanmayla GeForce RTX 30 Serisi masaüstü GPU’ların çoğu, System Shock’un grafiklerini 4K’da maksimuma çıkarabilir ve 120 FPS’de olağanüstü bir tecrübe sağlayabilir. Ayrıca oyuncular 2560×1440’ta her bir GeForce RTX GPU’sunda, 144 FPS’nin üstünde System Shock oyununu oynayabilir ve 240 FPS’yi aşabilirler.

Crysis Remastered- Derhal DLSS teknolojisiyle

Crytek’in Crysis’i geçen sene yenilenerek 2007’nin çığır açıcı klasik nişancı oyununa yepyeni bir görünüş getirmişti. Yeni yamayla NVIDIA DLSS desteği bir uçtan bir uca grafikleri daha da yükselterek performans artışı elde edebilirsiniz. Yalnızca GeForce RTX GPU’lar DLSS teknolojisine baskı veren tensör çekirdeklerine sahiptir. DLSS teknolojisi şimdi yaklaşık 40 oyunda mevcut ve bu sayı giderek artıyor. GeForce RTX PC oyuncularına önde gelen AAA oyunlarında ve egemen oyunlarda hatasız oyun deneyimi sunuyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir