TikTok Hindistan’da yasaklanıyor mu ?

Haberler admin 276 Okundu
sponsorlu reklam

TikTok Hindistan’da yasaklanıyor mu ?

7’den 70’e herkesin şan olma veya komiklik yapma uğruna kişiliklerinden taviz vererek karşı şebeğe döndüğü TikTok uygulaması, nihayet bir ülke kadar yasaklanma kararı ile karşı karşıya kaldı. Hindistan hükümeti yaptığı açıklama ile uygulamayı ülke sınırları içerisinde kullanımını engelleyecek.

Hindistan hükümeti, uygulamanın kullanımının kültürel bozulma/yozlaşmaya niçin olduğunu bu yüzden alıkoymak istediklerini belirtiyor. Hiç bir zaman müdahale etme kararlarının yanına olmayan biri olarak bu kararı inanılmaz derecede dürüst bulduğumu söyleyebilirim.

Hindistan’da 20 milyon gibi epeyce fazla kullanıcı sayısına sahip olan tatbik, bu engelleme kararı alınırsa büyük bere alacak gibi görünüyor. Hindistan’dan gelen bu açıklamaların arkasında firma cephesinden de bir temsilci açıklamada bulundu.

Firma temsilcisi konuyla ilgili; “kullanıcıları kötüye kullanımdan korumak için sağlam önlemler alıyoruz. Kullanıcıların ve yasaların kullanım şartlarımızı ihlal eden içeriği ve kalabalık kurallarını ihlal etmelerini karşılayan raporlama mekanizmalarımız bulunuyor.” açıklamasında bulundu. Oysa burada sorun kötüye kullanım olmadığını Hindistan’ın halkını yozlaştırdığı için böyle bir karar alınacağını belirtelim.

 

4 milyon dolara satışa çıkardı

284 lüks otomobil ortadan kayboldu!

Dünyanın en güzel kadınları o ülkede

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir