Tinder ayrım yapamayacak!

Mobil Uygulamalar admin 412 Okundu
sponsorlu reklam

Tinder ayrım yapamayacak!

GÖRÜNÜRDE yaşını almış romantikler bakımlı bir nefes alabilecek. Tinder’a karşın açılan bir dava, servisin kullanıcıları aralarında başvuru ücreti konusunda yaş ayrımı gözetmesinden davacı birçok kullanıcının gündemindeydi. Davanın sonuçlanmasıyla Match Group aşağıda çalışan marka, Tinder Premium servisi için genç kullanıcıların ödediğinden fazla dilekçe ücreti ödemek zorunda kullanan kullanıcılarına geri ödeme yapacak.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki başvuru formu izinleri

Tinder’ın ödemeli servisi olan Tinder Premium, ödeme yapan kullanıcılar için serviste imtiyazlar tanıyan bir sistem. Fakat Tinder bu servis için kullanıcılarından aylık 20 dolar vergi talep ederken bu rakam genç kullanıcılar için 10 dolar olarak görünüyordu. Lisa Kim, bu duruma karşı Tinder’a dava açtı ve dava sonucunda Tinder, kullanıcılarına toplamda 17.25 milyon dolar bedel peşin para geri ödeme ve kullanım içi özellikler sunmaya mahkum edildi. Tinder keza mahkemenin görüldüğü Kaliforniya eyaletinde bundan itibaren kullanıcıları için yaş bazlı olarak aylık ödeme miktarı belirleyemeyecek oysa servisini 21 yaşında ya da daha genç kullanıcıları için sürdürmeme hakkını da saklı tutabilecek. Davayı açan ad olan Lisa Kim ise ayrıca 5.000 dolarlık tazminat alacak.

Tinder, konu hakkında sorulan sorulara verdiği cevapta ise bu uygulamayı savunarak kullanılan laf konusu ücretlendirme stratejisinin öğrenciler için daha basit ödeme sağlayan servislerin uygulamalarına benzediğini öne sürdü. Tinder’a tarafından genç kullanıcılar, öteki kullanıcılara eşit miktarlarda para masraf lüksüne sahip olmuyor ve şirkete tarafından bu kullanıcıların abone olabilmeleri için daha düşük bir aidat ödemeleri bir durum.

Kullanıcılar ise Tinder’ın bu fikri hatalı bir şekilde uygulamaya koyduğunu belirterek bu uygulamanın yalnızca kullanıcıların yaşı dikkate alınarak yapılmasının mantıksız olduğunu ileri sürüyorlar. Tinder, kullanıcılarının ödeyebileceği miktarı belirlerken eğitim seviyesi ve ekonomik durumu dikkate almıyor. Mesela, 32 yaşında üniversite öğrencisi olduğu için ekonomik özgürlüğü kısıtlı bir bireyin 29 yaşında ve hesaplı özgürlüğü görece daha geniş olan kimselere tarafından Tinder üyeliği için iki kat fazla para ödemek zorunda kalması, saçma bir şart olabilir. Bu sebeple Tinder görünüşe bakılırsa ileride benzer bir ücretlendirme stratejisine yönelmek için bundan daha sonra daha isabetli kriterler kullanmak zorunda kalacak.

Önceki HaberApple, Gerçek Ücreti Gizleyenlere Dur Diyor Sonraki HaberABD, Huawei’ye resmi dava açtı..

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir