TOGG sağlam bir tasarımla kullanıcılara sunulabilir

Haberler admin 8 Okundu
sponsorlu reklam

TOGG sağlam bir tasarımla kullanıcılara sunulabilir

Türkiye’de üretilmesi planlanan TOGG, tasarımcısı ile de şaşırttı. Elektrikli araçlarda tasarım en manâlı ayrıntı aralarında yer alıyor. Almanya’da otomotiv devlerine konuşan yetkililer Tesla araçları gibi albenili tasarımlara sahip araçların üretilmesi gerektiğini açıklama etti.

İşin aslına bakacak olursak bu konuda sonuna kadar haklılar. Tasarımı iyi olmayan elektrikli araçlar kimse tarafından beğenilmeyebilir. Mesela Tesla araçları alan kişiler yalnızca teknolojisi için bu otomobilleri tercih etmiyor. aynı zamanda tasarım açısından da büyük hayranlık duyuyorlar.

Dünyanın elektrikli otomobil alanında kayda değer projeleri içerisinde gösterilen TOGG uzun bir zaman daha devam edecek. Bu projede tasarım alanında Murat Günak liderlik yapacak. Kendisini tanımayanlar için özetle özet geçelim.

Murat günak Almanya’da endüstriyel tasarım eğitimi aldı. Volkswagen ve Mercedes-Benz gibi şirketlerde baş tasarımcı olarak çalıştı. Keza Ford, Peugeot gibi kuruluşlarda da tasarım şefi olarak incelemeler yürüttü. Ortaya koyduğu tasarımlar ise Avrupa’da ödüller aldı. genelde çalışmalarına bakıldığında aslında de son derece başarılı bir geçmişe sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Kendisinin TOGG gibi devasa bir projede yer alması büyük bir kısmet diyebiliriz. Aracın genel tasarımından o sorumluluk sahibi olacak. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu devlete ait sosyal medya hesabından onun tasarım lideri olarak ekibe katıldığı açıklandı.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir