Trump’ın yeni hedefi belli oldu

Dijital para Bitcoin admin 8 Okundu
sponsorlu reklam

Trump'ın yeni hedefi belli oldu

“Sosyal Ağ zirvesi”nden yalnızca saatler daha sonra ABD Başkanı Donald Trump‘ın Twitter hesabı, kripto para birimlerine yönelik bir yazı paylaştı: “Para olmayan ve değerleri fazla değişken ve hiçbir şeye alt olmayan, Bitcoin’in ve diğer kripto para birimlerinin hayranı değilim.” Trump, özellikle de Facebook’un yeni kripto para çabası Libra‘yı niyet aldı.

Gönderdiği bir çabuk tweet ile “Facebook’un Libra sanal para biriminin çok düşük haysiyet ve güvenilirliğe sahip olacağını” söyleyen Trump’ın yazdıkları şu şekilde devam ediyordu. “Eğer Facebook ve öteki firmalar bir banka elde etmek istiyorsa, yeni bir Bankacılık Tüzüğü aramalılar ve ulusal ya da uluslararası öteki Bankalar gibi bütün Bankacılık Düzenlemelerine dahil olmalılar.”

Bunun genel olarak kripto para birimleri ve Facebook’un yeni para birimi için ne kavrama geldiğini kestirmek şu an için biraz kuvvet. Hakiki bir kripto para sözleşmesi açıklanana değin da bunu kavramak mümkün olmayacak.

Senatonun Bankacılık, Konutlandırma ve Şehir Sorunları Komitesi’nde, önümüzdeki hafta 16 Temmuz’da kripto-paralar ve bilhassa de Libra için bir oturum yapılacağı gelen haberler aralarında.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir