Tumblr, App Store’dan kayboldu!

Mobil Uygulamalar admin 187 Okundu
sponsorlu reklam

Tumblr, App Store'dan kayboldu!

Tumblr, hem birçok büyük tartışmanın başlangıç noktası, hem de komik GIF’lerin mekanı. Bu seferki kavga ise Tumblr’ın kendisiyle ilgili çünkü sosyal platformun mobil uygulaması, Apple App Store’dan bir anda kayboldu.

Ücretsiz hosting: Bir aylık bedava hosting fırsatını yakalayın!

Tumblr’dan gelen açıklamaya göre firma, “iOS uygulamasında çıkan sorunu çözmek için hala uğraşıyor”. Sorun nedeniyle Tumblr’ı her tarafta atfetmek isteyen kullanıcılar, uygulamayı kaldırdıktan daha sonra bunu yapamıyorlar. Bir Takım kullanıcılar ise iOS’taki uygulamada “güvenli mod” işlevini kapatamadıklarını söylüyorlar.

Sorun sebebiyle çileden çıkan kullanıcılar, öfkelerini Twitter’a taşıdı ve şöyle paylaşımlar yaptı:

so apparently this is happening to ppl all over the world which means tumblr literally just deleted their app from the app store like incompetents im really screaming

— . (@lesbianeeyore) 16 Kasım 2018

why is tik tok still on the app store but tumblr gets taken down?? excuse me üçgenin taban olmayan kenarı what kind of cursed timeline bullshit is this

— jupiter ?” pinned. (@groundriots) 19 Kasım 2018

Bazı kullanıların iddiasına göre Tumblr’ın kaybolmasının nedeni, Apple’ın “Sakıncalı İçerik” kuralları. Şu lahza kullanıcıların 18+ içerik aramasını kullanmaması, bu iddiayı doğruluyor olabilir.

Apple’ın uygunsuz içerik tanımı çok belirgin değil ve “agresif, duyarsız, üzücü, tiksindirici veya fazla antipatik” her şeyi kapsayabiliyor. Tumblr’da fazla sayıda blog sanatsal ya da “estetik” çıplaklık içerdiğinden, Apple’ın bu içeriği App Store için uygunsuz bulması Tumblr’ın başını çok ağrıtabilir.

Önceki HaberUber-Linux işbirliği öyle fazla yeniliğe hamile!  

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir