Turhost’tan yeni altyapı atılımı

Haberler admin 252 Okundu
sponsorlu reklam

Turhost'tan yeni altyapı atılımı

Web siteleri için en çabuk ve ekonomik hosting hizmetini karşılayan, Türkiye’nin lider barındırma firması Turhost, yeni teknoloji çağında bulut sunucularını yeniledi. Aklınızda sizin için çok değerli bir us var ve bunu uygulamak, insanlarla paylaşmak, harcadığınız emeğin karşılığını elde etmek istiyorsunuz. Bağlı ki bunun en basit yolu bundan böyle büyüyen internet ortamından geçiyor. Fikirlerinizi paylaştığınız bir blog sitesi, ürünlerinizi pazarladığınız bir e-ticaret sitesi veya insanların fikirlerini paylaştığı modern bir forum sitesi kurma hedefiniz olabilir. Hayallerinizi gerçeğe dönüştürdüğünüz bir web sitesinde başarılı edebilmek için en manâlı ilk üç etkenden biri de şüphesiz web sitesi barındırma hizmetidir.

Turhost’tan büyük buluş

Hosting, öteki adıyla Web Sitesi Barındırma Hizmeti; web sitelerinizin internet ortamında yedi gün yirmi dört saat, hızlı, aralıksız, güvenilir ve yüksek performanslı sunucularda barındırılması ve yayımlanmasıdır. Tanımına uygun şekilde Türkiye’nin lider hosting servis sağlayıcısı Turhost yeni yılda müşterilerine “en iyi” hizmeti verebilmek amacıyla altyapılarında büyük değişimlere gidiyor. Gelin bu yeniliklere birlikte göz gezdirelim.

Yeni NVME Hosting

2018123018184775537.jpg

Hızlı bir web sitesine sahip olmak, Google ve öteki arama motorlarında ön sıralarda yer almanızı ve rakiplerinize tarafından maça bir sıfır önde başlamanızı sağlayacaktır. Turhost, Türkiye’de barındırdığı web site sayfalarının en hızlı açıldığı barındırma hizmeti veren işyeri olarak bilinmektedir ve 2019 yılı itibarı ile bu liderliği perçinlemeye istikrarlı görünüyor, zira en büyük yenilikler yine web sitesi performansı ve hızı üstüne geliyor. SSD Hosting, web sitelerininin barındırıldığı disk depolama ortamının SSD olduğu yapılara denilmektedir. SSD diskli bir ortamda web sitelerinin başlangıç süresi dramatik bir şekilde hızlanmaktadır. Uzun bir süredir SSD tabanlı hosting hizmeti veren Turhost, çoğalan teknoloji çağının gerekliliklerine yerinde bir şekilde bir devir ileri atlatmakta ve SSD den fazla daha süratli bir hizmet olan Türkiye’nin ilk NVME Hosting altyapısına geçmiş bulunmaktadır. Mekanik diskler ile bir veriye ulaşım ortalama 8 saniyeler iken SSD ile bu oran 1-2 milisaniyeler civarındadır. NVME diskler ile birlikte bu oran 0.1 saniyelere düşmektedir. Turhost NVME sunucu hizmetinde disk erişimleri bundan böyle SSD disklere tarafından 20 kata dek daha hızlı. 

Turhost.com, Türkiye de azami Wordpress web sitesine konut sahipliği yapan lider firmadır. böylece Turhost, WordPress uygulamasına ve WordPress uygulamasının yazıldığı programlama dili olan PHP programlama dilinin optimizasyonlarına 10 yıldır dikkatle devam etmektedir. Linux hosting daha aşağı yapılarında PHP 7.1 ve PHP 7.2 destekleri ile özellikle WordPress blog sitelerinde %15’e yakın ilave bir site hızı sağlanabilmektedir. Ayrıca Windows hosting paketlerinde de artık PHP 7.2 desteği gelmekte.

WordPress LSCache Jet hızında web siteleri

Yeni yapı ile birlikte Turhost, WordPress lisanslı LSCache wordpress hosting hızlandırma modülünü bedava olarak müşterilerine sunuyor. Bu modül ile birlikte WordPress sayfaları 30 kata dek daha hızlı çalışabilmektedir. Yapmanız gereken yalnızca otomatik olarak kurulumunu gerçekleştirebildiğiniz WordPress yönetim paneliniz üzerinden LSCache modülünü yüklemeniz ve aktif etmenizdir. Eklenti cache özelliği yanında; JS ve CSS birleştirmek, HTTP/2 Push desteği ve fotoğraf optimizasyonu gibi bir çok fonksiyon ile sitenizde gözle görülür düzeyde hız farkı oluşturmaktadır. Bu sitenizin Pagespeed skorunu da bir adım yukarı çıkarmaktadır. Unutmayın ama süratli bir WordPress web sitesi, Google’da üstteki seviyelere çıkabilmeniz ve doğru bir SEO politikası için anahtar bir role sahip. Ilave Yüz Bin Web Sitesi Barındırma Kapasitesi İçin, Ekipman Desteği

Yeni eklenen son model Intel Xeon işlemci ve kurumsal donanımlarla birlikte web hosting kapasitesi Türkiye’nin en büyüğü olarak 100.000 web sitesinden 200.000 web sitesine çıkartıldı. Artan daha aşağı yapısı ve yeni donanımlar ile web sitelerinin erişilebilirlik kalitesi fazla daha üst seviyelere çıkacak. Her Turhost müşterisi için daha fazla kaynak

Sunucu kaynakları bir web sitesinin seri ve stabil yayınlama yapabilmesi için özel öneme sahiptir. Uzun senelerdir web hosting paketlerinde azami kaynak prensibini uygulayan firmanın yeni hizmetlerinde de bunu geliştirdiği görülmekte. Artık Turhost web hosting müşterileri daha pozitif işlemci, bellek ve nvme ssd disk alanına sahip.

Ve Öteki Yenilikler

2019 yılında bu hizmetlerin dıştan başka yenilikler de Turhost müşterileri için mevcut. Kısa bir şekilde bahsedecek olursak;

Türkiye’nin en uygun SSL sertifikası seçenekleri sunan işyeri, kolay blog tarzı web yükleri için her web sitesinde ücretsiz SSL sertifikası da sağlıyor. E-ticaret siteleri için çok uygun Comodo EV SSL Sertifikaları da mahsul portföyünde mevcut. Linux Hosting Paketlerinde cPanel, Windows Hosting Paketlerinde ise Plesk Teftiş paneli ile birlikte gelmektedir. Işyeri tüm panellerde yapmış olduğu güncelleme çalışması ile en son sürüme geçiş yapmış bulunmakta. Standart eposta hizmetleri yanına işyeri Kurumsal e-posta hizmetleri de sunmakta. Bu şekilde kurumlar fazla daha yüksek disk kapasitesi ve groupware gibi özellikleri seçim ede Daha fazla web sitesi barındırmak isteyen bayi paketlerini tercih eden Turhost kullanıcıları için alt kullanıcı yönetimi özelliği devreye girdi. Bu bilhassa bayi paketi sahipleri yönetimleri aşağı olan web sitelerini müşterilerine sorunsuz bir şekilde paylaşımını yapabiliyor ve müşterilerine kendi web ve mail paketlerini yönetebilme imkanı sunabiliyor. Domain kayıtlarında işyeri özel indirimlere gidiyor. Yalnızca .site .xyz gibi yeni alan adlarında yok com net gibi standart alan adlarında da en yerinde fiyatları sunuyor. Bu şekilde müşteriler Türkiye nin en ucuz domain kayıt fiyatlarıyla tanışma imkanı buluyor. Büyüyen internet ortamında güvenilir bir ortağın değeri büyük. Türkiye de hosting sektöründe “önce kalite” anlayışı ile sunmuş olduğu hizmetlerin bu yenilikler ile bir adım daha liderliğini pekiştirdiğini görüyoruz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir