Türk Telekom Yönetiminden 3 Önemli İsim İstifa Etti

Haberler admin 218 Okundu
sponsorlu reklam

Türk Telekom Yönetiminden 3 Önemli İsim İstifa Etti

Son dönemde yaşanan gelişmeler sonrası el değiştiren Türk Telekom cephesinde art arda istifalar yaşandı.

Türk Telekom’daki hisselerinin Akbank, Garanti Bankası ve Meslek Bankası tarafından kurulan Levent Yapılandırma Yönetimi’ne devredilmesinin peşinde, idare kurulunda da istifalar başladı. Şirketin Yönetim Kurulu üyesi Nureddin Bitkisel ve Bağımsız Yönetim Kurulu üyeleri Sefer Turan ve İbrahim Eren görevinden ayrıldı.

Geçtiğimiz günlerde şirketten istifa edenlerin yerine çoğu tayin gerçekleşmiş ve Mohammed Hariri’nin yerine Meslek Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aran, Cenk Serdar’ın yerine Garanti Bankası Idare Heyeti Üyesi Muammer Cüneyt Sezgin, Kanafani’nin yerineyse Akbank Kontrol Kurulu Başkanı Eyüp Engin göreve gelmişti.

Şirketlerin el değiştirmesi ardından yaşanan doğal bir prosedür olarak nitelendirilebilecek yol ayrılıklarına böylece 3 ad daha eklenmiş oldu.

Türk Telekomünikasyon AŞ göre, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan ilan şu şekilde:

“Şirketimiz Idare Heyeti üyelerinden Sayın Nureddin Nebati, Egemen Idare Heyeti üyelerinden Sayın Sefer Turan ve Sayın İbrahim Eren istifa etmiştir.  

Sayın Sefer Turan’nın istifası üzerine boşalan üyeliğe, Anapara Piyasası Kurulu’nun onayının alınması kaydıyla; Türk Ticaret Kanunu’nun 363.maddesine kadar, selefinin kalan görev süresi her tarafında tayin gerçekleştirmek üzere Sayın Nureddin Nebati Egemen Idare Heyeti üyesi olarak atanmıştır. Söz konusu tayin yapılacak birincil Genel Kurul toplantısında Şirketimiz Genel Kurulu’nun onayına sunulacaktır.”

Kaynak : https://digitalage.com.tr/turk-telekom-yonetiminde-istifalar/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir