Türkiye’nin en iyi internet servis sağlayıcıları

Haberler admin 201 Okundu
sponsorlu reklam

Türkiye’nin en iyi internet servis sağlayıcıları

Malum ülkemiz 1 Ocak itibariyle sınırsız internete adım attı. Şu aralar adeta bütün kullanıcılar sınırsız internet paketlerinin keyfini sürüyorlar. Peki internet sağlayıcınız satın aldığınız hizmeti size bütün anlamıyla sunabiliyor mu?

Mesela herhangi bir internet servis sağlayıcısından 16 Mbps’lik paket almış olabilirsiniz. Ama servis sağlayıcınız size her daim bu hızı sunamayabilir.

Peki hız konusunda Türkiye’nin en iyi internet servis sağlayıcıları hangileri? Bu soruya cevap en deneyimli isimlerden birinden geldi.

Dünyanın bir numaralı video içerik servis sağlayıcısı olan Netflix, Türkiye’nin en iyi internet servis sağlayıcıları için bir liste yayınladı. Peki Netflix bu sıralamayı neye kadar yaptı?

Umulan Netflix’cilt herhangi bir içerik izleyebilmek için internet hızınızın iyi olması gerekiyor. Hali hazırda Netflix’in kullandığı sunucuların performansı hayli iyi olduğu için iş sizin internet hızınızda bitiyor. İşte Netflix Türkiye’yeki kullanıcı kitlesinin içeriklere erişim hızının ortalamasını alarak bu listeyi elde ediyor.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıl da benzer bir liste yayınlanmıştı. Şu Anda lafı daha pozitif uzatmadan sizleri Netflix tarafından hazırlanan Türkiye’nin en iyi internet servis sağlayıcıları listesi ile başbaşa bırakalım.

1) Turknet

Ortalama Sürat: 3.30 Mbps

2) Turkcell Superonline

Ortalama Hız: 3.27 Mbps

3) Vodafone

Ortalama Hız: 3.24 Mbps

4) Türksat Kablo

Ortalama Hız: 3.12 Mbps

5) D Smart

Ortalama Hız: 2.70 Mbps

6) Türk Telekom

Ortalama Sürat: 2.33 Mbps

Ecevit BIKTIM

 

 

Efsane dönüyor

Lahti açınca öldüler!

O ilde de görüldü

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir