Twitch insanları hizmet dışı suiistimal nedeniyle yasaklayabilecek

Haberler admin 16 Okundu
sponsorlu reklam

Twitch insanları hizmet dışı suiistimal nedeniyle yasaklayabilecek

Hizmet, Twitch’in keza içinde keza de dıştan gerçekleşen suiistimali maksat almaya devam edecek. Mesela, bir kullanıcı Twitter’ın yanı sıra platformunda bir yayıncıyı taciz ediyorsa bu şart devreye girecek. Güncellenen politika, Twitch’te hiç gerçekleşmeyen suiistimalle uğraş etmek için ikinci bir kategori ekliyor.

Sosyal platform, “topluluğumuza hasar verme potansiyeli en yüksek davranışlara” odaklanarak “bu eylemler iyice Twitch dıştan gerçekleşse bile, Twitch topluluğu için manâlı bir güvenlik riski oluşturan ciddi suçlara” aleyhinde tedbir alacağını söylüyor. Bunlar arasında ölümcül güç ve zorlama içeren aşırılık, terör eylemleri, açık veya inandırıcı kitlesel baskı tehdidi, küçüklerin cinsel istismarı ve cinsel hücum ve taciz bulunmakta. Twitch, yüz yüze bir Twitch olayına ya da şirkete ve personeline karşın tehditler gibi, tedbir alacağı diğer örnekler verdi.

Şirket, bir blog yazısında, bu cins eylemlerin araştırılmasının tipik olarak fazla daha karışık olduğunu ve Twitch’te meydana gelen suiistimalden daha artı kaynak gerektirdiğini yazdı. Sosyal platform, “Twitch açık havada gerçekleşen davranışlar için, ilerlemeden önce ilgili kanıtları paylaşmak için kolluk kuvvetlerine ve diğer hizmetlere daha fazla güvenmeliyiz” dedi. Şirket sonra politikayı daha pozitif suiistimal türünü kapsayacak şekilde genişletebilir.

Platform dışarıda gerçekleşen “ciddi, açık suiistimal” konusunda geçmişte harekete geçtiğini, oysa şimdiye dek ölçeklenebilir bir yaklaşımı olmadığını belirtiyor. Twitch, platform dışı suiistimal raporlarına cevap vermesine muavin olması için üçüncü taraf bir soruşturma hukuk bürosu kurdu. Bu nesil eylemleri anlatmak için özel bir e-posta adresi oluşturdu: OSIT@twitch.tv. Sosyal platform, e-posta adresine gönderilen her şeyin gizli tutulacağını ve sadece eksik sayıda Twitch çalışanı ve hukuk firması ile paylaşılacağını söylüyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir