Ubisoft üst düzey oynaması ücretsiz oyunlara odaklanacak

Haberler admin 57 Okundu
sponsorlu reklam

Ubisoft üst düzey oynaması ücretsiz oyunlara odaklanacak

Assassin’s Creed serisinin arkasındaki şirket Ubisoft, artık her yıl 3-4 AAA oyun çıkartma işine “güvenilmeyeceğini” söylüyor. Bildiğimiz gibi şirket bu zamana kadar elindeki serileri her yıl çıkarttığı oyunlarla destekliyordu. Hatta bu oyunculardan tepkiler almasına da sebep olan bir stratejiydi. Şimdi ise şirket her sene yeni AAA oyunları yayınlamaktansa en büyük serileri için “üstteki seviye oynaması bedava oyunlar” yayınlamayı düşünüyor.

Ubisoft’un şirket stratejisinde “Warzone rüzgarları” esiyor

Şirket dün yaptığı bir yorumlama ile AAA ürünlerine bundan böyle “daha eksik bağımlı” olmayı planladığını açıkladı. Oyun geliştirme stratejisine yönelik açıklamaların yapıldığı bu toplantıda Ubisoft başta taktik değişikliğinden bahsetti.

Finans Müdürü Frederick Duguet “Yüksek nitelikli ürünlerimizin artan bir şekilde çeşitlenen evrimi doğrultusunda, yılda 3-4 premium AAA yayınlamakla ilgili önceki yorumumuzdan devam ediyoruz” dedi.

“Eski strateji Gerçekte de bundan böyle bedel yaratma dinamiklerimizin yerinde bir göstergesi yok. Örneğin, Just Dance ve Riders Republic beklentimiz endüstrideki bir takım AAA oyunların performansıyla istikrarlı şekilde. Ilave olarak, uzun vadede AAA hedeflerine yönelmek için üstteki düzey oynaması bedava oyunlar geliştiriyoruz” diye ekledi.

Ubisoft

Bildiğiniz üzere yakın tarihte Ubisoft, Tom Clancy’s The Division’ın yeni bir oynaması ücretsiz sürümünü duyurmuştu. Hem şirket mobil oyunlar konusunda da hevesli görünüyor. Tom Clancy’s The Division: Heartland, Red Storm Entertainment göre geliştiriliyor ve PlayStation, Xbox ve PC’de yayınlanacak “bağımsız bir tecrübe” olarak tanımlanıyor. Ancak demin ayrı bir mobil oyun konusunda bir ayrıntı açıklanmadı.

Bakınız: Adamakıllı bedava The Division: Heartland duyuruldu

Ubisoft’un stratejisindeki bu değişimin temellerini bir yerde Warzone’a bağlayabiliriz. Activision’ın oynaması bedava olarak oyunculara sunduğu ve her yeni oyunu için bir platform olarak kullandığı Warzone, harika bir başarı sergiliyor. Şirket Warzone ile birlikte hala Call of Duty serisi için AAA oyunlar geliştirmeye devam ediyor. Ubisoft’un açıkladığı ileriye yönelik oyun geliştirme stratejisi, Activision’ın Warzone’u ile oldukça benzerlik gösteriyor. yine de hepsi bir yana, yüksek bütçeli oynaması bedava oyunlar bakmak şahane olacaktır. Peki sizler ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle ve diğer okurlarla paylaşabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir