“Üç büyükler” birleşiyor

Mobil Uygulamalar admin 239 Okundu
sponsorlu reklam

New York Times’ta yayınlanan bir habere tarafından Facebook, üç büyük mesajlaşma platformunu bir araya getirmeyi planlıyor. Eğer bahis doğruysa WhatsApp, Facebook Messenger ve Instagram üzerinden mesajlaşan kullanıcılar, mesajları bu üç platform aralarında gönderip alabilecek.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri

Mark Zuckerberg‘in ricası olduğu söylenen bu plana kadar, bundan böyle bu üç mesajlaşma platformu bir arada çalışabilecek. Herkesin aklına gelen ilk hafıza, uygulamaların tek bir müşterek uygulamada birleşeceği olsa da, plan böyle değil. Mesela WhatsApp üzerinden yollanan bir mesaj, karşı tarafta hangi uygulamalar yüklüyse o uygulamalara da ulaşacak. Böylece, Facebook üyesi olmasanız bile, Messenger üzerinden gönderilen bir mesajı Instagram veya WhatsApp üzerinden alıp yanıtlayabileceksiniz.

Tabii ki tüm bunlar henüz resmen doğrulanmış yok. Fakat ismi açıklanmayan bir Facebook yetkilisi, BBC’ye devlete ait olmayan bir düzeltme göndermiş durumda. Yetkilinin açıklamaları bunun “uzun bir işlem” olacağı ve en erken 2020 yılının sonunda hayata geçebileceği yönünde.

Önceki HaberSamsung Galaxy S10 Oyun Canavarı Olacak Sonraki HaberESET, Dijital Güvenlik 2019 Ürünlerini Tanıttı

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir