Üniversiteler hibrit eğitime geçiyor

Haberler admin 8 Okundu
sponsorlu reklam

Üniversiteler hibrit eğitime geçiyor

Üniversiteler hibrit eğitime geçiyor haberi öğrencilerde büyük mutluluk yarattı. Pandemi nedeniyle kapatılan üniversiteler ne yazık ama uzun süre açılamadı. Bu durum bilhassa öğrencileri fazla etkiledi ve YÖK zorlama aşağı kaldı. Hem veliler ayrıca de öğrenciler okulların açılması için girişimlerde bulundu.

İlköğretim ve liselerde öğrenciler eğitim almaya başlamıştı. Hatta küçük küçük gruplar halinde yüz yüze eğitim yapıldı. Bu Nedenle eski hayata dönüş için zorunlu adımlar atıldı. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu burada büyük bir rol oynadı.

Ayrıca öğrenciler hem de akademisyen ve veliler uzaktan eğitim ile ilgili endişelerini dile getirip durdu. Kimi üniversitelerin hibrit eğitime geçmiş olmaları onları sakinleştirdi. şu anda üniversitelerin bazılarında güya online benzeri yüz yüze eğitime başlanacak.

Munzur Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Konya Selçuk Üniversitesi, Mardin Artuklu Üniversitesi, Adıyaman Üniversitesi, Bursa Uludağ Üniversitesi hibrit eğitime geçen okullar oldu. Diğer bir takım üniversitelerde ise sadece son sınıflara ve tıp fakültesi gibi bölümlere bu olanak tanındı.

Hibrit eğitim ile birlikte üniversite öğrencilerinin en azından son yılını yüzyüze eğitim ile geçirmesi bekleniyor. Bütün bunlara karşın Twitter üzerinden büyük tepki gösterildi. Cümbür Cemaat fazla daha önce yüz yüze eğitime geçilmesini istiyordu.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir