Uygulama virüslerinin neden olduğu hasarlar

Haberler admin 136 Okundu
sponsorlu reklam

Uygulama virüslerinin neden olduğu hasarlar

Daha önce tekrar tekrar, kullanım virüslerini duymuşsunuzdur. Bu seferki öyle bambaşka fakat, başvuru formu geliştiricileri bile oldukça baş döndürücü. Kripto para madenciliğini cep telefonunuz üzerinden yapan virüslere aynı olduğunu söyleyebilmekle birlikte, hedef konusunda diğer virüs türlerinden ayrıldığı da bir gerçek.

Reklam verenler genel olarak, reklam gösterimi başına belirtilen bir ödenti ödemesi yerine getirmek zorundadır. Araştırmacıların yeni keşfettiği bu virüs, arkadaki planda reklam videosu oynatıyor. Bu video gürültüsüz olduğu için kuşkusuz hiçbirşey ayrım etmiyorsunuz. Sıradan şartlarda kullanabildiğiniz RAM miktarı, az kalsın sözde yarıya düşüyor.

Uygulama virüslerinin yarattığı hasarları şu şekilde sıralamak olası;

• İnternet paketinizin fazla çabuk bitmesine neden oluyor.

• Kullanabileceğiniz RAM miktarını az daha sanki yarıya düşürüyor.

• Reklam verenlerin, kendi reklamlarının izlendiğini sanmasına yol açıyor.

• Batarya ömrünün güya yarıya azalmasına niçin oluyor.

Bunlar içerisinde en fazla problem yaratan çoğunlukla, batarya ömrü oluyor. Konuyla ilgili dilekçe geliştiricilerinden ziyade, reklam şirketlerini tenkit etmek gerekiyor. Sonu ve sınırları emin olmayan reklam sektöründeki Anview gibi şirketler, şüpheli işlerin baş aktörü olabiliyor.

Eğer bataryanızın seri bir şekilde tükendiğini ve internet paketinizin hemencecik bittiğini düşünüyorsanız, uygulama virüsü ile aleyhinde karşıya olabilirsiniz. in-banner reklam videoları olarak geçen bu stil yöntemlere maruz kalmamak için, uygulamalarınızın güvenilirliğini mutlaka sorgulayın.

Kilo belirlemek isteyenlerin favorisi

Kayıp denizaltı 77 sene sonradan bulundu

500 bin lira tuttu

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir