Uzun Menzili ve Uygun Fiyatıyla Dikkat Çeken Çin’in Yeni Elektrikli Aracı: ORA R1

Otomobil admin 199 Okundu
sponsorlu reklam

Uzun Menzili ve Uygun Fiyatıyla Dikkat Çeken Çin'in Yeni Elektrikli Aracı: ORA R1

Çinli otomobil üreticisi Great Wall Motor, ‘ORA’ ismiyle kurdukları yeni elektrikli vasıta şirketinin yeni arabulucu ORA R1’i piyasaya sürmeye hazırlanıyor. ORA R1, elektriği bereketli kullanmasıyla ve yerinde fiyatıyla dikkat çekiyor.

Büyük Kasaba içi kullanıma uygun olarak tasarlanan ORA R1, teşvik indirimleriyle birlikte 8,680 $ gibi uygun bir fiyata satışa çıkacak. Great Wall Motor’un piyasaya süreceği vasıta, 312 km menzile sahip. Fiyat ve menzil kıyaslaması gerçekleştirmek isteyenler için 79,500 $’lık Tesla Model X’in menzilinin 383 km olduğunu söylemekte fayda var.

Great Wall Motor’un başkan yardımcısı ve yeni kurulan şirket ORA’nın genel müdürü Ning Shuyong, ORA R1 hakkında şu ifadeleri kullandı: “Elektrikli araç pazarına yeni girmiş olsa da ORA R1, bugüne dek sözde görülmemiş bir deneyim sunuyor. ORA, Çin’de yaygın olan herzamanki satmak, servis, yerine geçen kimse parça ve bayilik modelini; ORA Home adı verilen bir ağ ile kurulacak deneme merkezleri ve zeki mağazalar ile her yerde yapılandıracak. 

Firmanın yaptığı açıklamaya kadar ORA R1, 312 km’lik bir menzile sahip bir 33 kWh batarya ile birlikte gelecek lakin ORA R1’in hakiki kullanımlardaki menzilinin 241 km olabileceği konuşuluyor. Ulaşacağı en fazla hızın 100 km olacağı varsayım edilen aracın 35kW’lık bir elektrik motoru bulunuyor.

8,680 $’a satışa çıkacak aracın tamamı için 3 yıla ya da 120.000 km’ye kadar garanti sunulurken, esas parçaların 8 yıla ya da 150.000 km’ye dek garantisi bulunuyor. Şu lahza için yalnızca Çin’de satışa çıkacak ORA R1’in ilerleyen dönemlerde Great Wall Motor kadar diğer ülkelere de satılması bekleniyor. 

Kaynak : https://electrek.co/2018/12/27/great-wall-motor-ora-r1-all-electric-urban-car/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir