Valheim, 5 milyon satış rakamını geride bıraktı

Haberler admin 21 Okundu
sponsorlu reklam

Valheim, 5 milyon satış rakamını geride bıraktı

Valheim yapılan açıklamaya göre 5 milyonluk satış rakamını geride bırakmış durumda. Son zamanlarda oyun dünyasındaki en çabuk yükselişe geçen oyun olan üretim milyonluk rakamları fazla kısa süre içerisinde geçmeyi başarmıştı. Hemen Olan oyuncu sayısı konusunda da büyük bir sıçrama yaşayan Valheim‘ın bu konudaki rekoru ise 502.387 kişi olmuştu. Oyuna olan ilgiye bakacak olursak bu yükselişin devam edeceğini de söyleyebiliriz.

Valheim çabuk yükselişine devam ediyor

Fazla küçük bir dosya boyutuna sahip olmasına rağmen devasa bir dünyayı içerisinde barındıran Valheim, kısa sürede büyük bir ilgi toplayarak Steam’in en fazla oynanan oyunlarından biri oldu. Hem hemen olan oyuncu ayrıca de satış rakamı anlamında büyük bir sıçrama yapan oyun birincil haftasında 1 milyonluk satış rakamını geride bırakmayı başarmıştı. 13 günlük süreçte 2 milyon, 17 günün ardındaki 3 milyon ve 22 günde 4 milyonluk satış rakamına ulaşan yapım hemen şimdi bir ayı dolmamasına karşın 5 milyon barajını da aşmış oldu. Valheim çıkışından yalnızca 29 gün daha sonra 5 milyon satış rakamına ulaştı. 

Valheim, 5 milyon satış rakamını geride bıraktı

Steam platformunda en çok oynanan oyunlardan biri olan Valheim’da harcanan toplam sürenin ise 15.000 yılı geçtiği açıklanmış. Öteki enteresan bilgi ise Twitch platformundan geldi. Oyunun toplam izlenme süresinin 35 milyon saati geride bıraktığı da rapor edilmiş.

Bu rakamlar sonrası bir yorumlama yapan Iron Gate CEO’su Richard Svensson herkese teşekkür ettiği gibi erken erişimde olan oyunun geliştirilmeye devam edeceğini ve Odin’in oyuncuları zorlayacağı tüm içerikleri Valheim’e ekleyeceklerini dile getirmiş.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir