Valheim rehberi: Hayatta kalmak için ipuçları

Haberler admin 21 Okundu
sponsorlu reklam

Valheim rehberi: Hayatta kalmak için ipuçları

Valheim acımasız dünyasıyla oyuncular için ayrıca tatlı, keza zorlama bir oyun deneyimi taahhüt ediyor. Bambaşka biyomlara ayrılan ve rastgele üretilen dünyası, her oyuncu için ayrı teklifler sunuyor. Başta basit gibi görünse de size alışmanız için zaman verip, sonra baya zorluyor. Valheim rehberi yazımız sizin için hayatta kalmanın esas kurallarını ve oyunda ilerlerken yapmanız gerekenleri izah etmek için hazırlandı. Umarız oysa faydası dokunur!

Valheim Rehberi: Yalnızca en güçlüler hayatta kalır

Başta kolay gibi görünse de ilerledikçe kendinizi teferruat deryasında yüzerken bulacaksınız. İlerledikçe karmaşıklaşan, bu karmaşıklığı oyuncuya uğraş olarak sunan bir yapımdan bahsediyoruz. Son zamanların en iyi hayatta kalma oyunu diyebileceğimiz Valheim’de bazı ufak detayları bilmeniz gerekiyor.

1.) Oyunda fizik nesneleri size hasar verebilir

Valheim’de fizik nesneleri size ve çarptığı her şeye hasar verebilir. Oyunda ağaçlar tarafından öldürülen oyuncuların sayısının yayınlanmasını hala dört gözle bekliyorum. böylece kestiğiniz ağaçların ne tarafa dürüst düşeceğine bakın ve oradan anında kaçın. Düşüp size çarparak zarar verebilir, aracısız olarak üstüne düşerse sizi direkt öldürür. Oyun yapısı gereği öldüğünüzde her şeyi elinizden almıyor lakin gidip eşyalarınızı geri almanız zaman kaybı olacaktır.