Valve’in taşınabilir konsolu ilgi görüyor

Haberler admin 6 Okundu
sponsorlu reklam

Valve’in taşınabilir konsolu ilgi görüyor

Neredeyse 700 gramlık bir ağırlığa sahip olan Steam Deck bu açıdan biraz eleştirilse de bahse konu donanıma sahip bir konsolun, günümüz şartlarında daha hafif olması da pek mümkün görünmüyor. Peki Steam Deck’in oyun severler arasında yarattığı etki nasıl oldu.

Şimdiden bazı e-ticaret siteleri Steam Deck’i ön siparişe açtı. Sizlerin de az çok tahmin edebileceği üzere bu stoklar an itibariyle tamamen tükenmiş durumda.

Muhtemelen Valve bile bu kadar büyük bir ilgi beklemiyordu. Fakat oyun severler Steam Deck’e beklenenin üzerinde bir ilgi gösterdiler.

Büyük ihtimalle pek çok kişiye PC’de sahip olduğu oyunları bir el konsolunda oynama fikri hayli cazip gelmiş olabilir. Steam Deck’in en büyük avantajı ise PC oyunlarının diğer konsollara nazaran daha ucuz olması. Dolayısıyla oyun severler Steam Deck’e oyun almak için öyle muazzam fiyatlar ödemek zorunda kalmayacaklar.

Bu durum da oluşan ilginin temelini oluşturuyor. Bakalım Steam Deck benzer bir ilgiyi Türkiye’de de görecek mi? Bunu zaman gösterecek.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir