VAVA SSD Touch Taşınabilir SSD İnceleme

Haberler admin 22 Okundu
sponsorlu reklam

VAVA SSD Touch Taşınabilir SSD İnceleme

Yeni bir mahsul incelemesiyle karşınızdayız. VAVA SSD Touch, dokunmatik parmak izi şifreleme özelliğiyle öne çıkıyor. Günümüzde bilgisayar teknolojileri ve donanımı, hız tarafında sınıra yakında olacak olan silikon tabanlı yongalarla, özellikle işlemci ve RAM açısından manâlı bir gelişme gösteremiyor. İşlemci nesilleri arasında performansta dev sıçramalar görmüyoruz. bununla beraber, bilgisayarlarını süratli gitmek isteyen kullanıcılar için, genelde Windows başlatma hızı, işletim sisteminde gezinme performansı, oyunlarda yükleme ekranlarının kısaltılması ve kararlılık gibi çözümler var. Şüphesiz SSD’ler bu çözümlerin başında geliyor.

Bkz: Bilgisayar hızlandırma yöntemleri

Yıllar içinde tüm teknolojik aksesuarlar aralarında portatif depolama, en fazla başkalaşım yaşamış aksesuarlardan biri oldu. Bundan on yıl önce ırk büyük verileri yedeklemek için tek seçenek olarak yavaş, devasa, kırılgan sabit diskleri kullanıyorlardı. Bunları defalarca yanımızda taşımak zorundaydık ve bunun ne denli bir eziyet olduğunu yaşamış bilir.

Taşınabilir SSD’ler bu oyunu bozan teknoloji oldu. Geleneksel değişmez disk sürücülerinden farklı olarak çok daha süratli, daha minik ve hafifler. İçinde hareket eden parçaların bulunmaması da bu diskleri fazla daha güvenli kılıyor. Teknolojideki diğer her şey gibi piyasaya ilk sürüldüğünde fiyatları fırlasa da, zamanla kayda değer ölçüde düştü.

VAVA Taşınabilir SSD işte bütün da burada devreye giriyor. Bu ufak, hafif cihaz cebinize sığdırabileceğiniz minik canavar, pratik olarak ne kadar iyi çalışıyor? Tüm bunlara ilave olarak maksimum güvenlikli bu SSD, kullanıcılara parmak izleri ile şifreleme imkanı da sunuyor.

VAVA SSD Touch Taşınabilir SSD

VAVA Touch Taşınabilir SSD – Dünya’nın en güvenli SSD’si

Parmak izi şifreleme: AES 256 bit şifrelemeyi kullanarak bütün dosyalarınızı kolay bir dokunuş ile güvenceye alın. Toplamda 10 farklı parmak izi kaydolma kapasitesiyle, projeler üzerinde işbirliği yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Parmak izi kimlik doğrulamasını veya kullanıcı göre oluşturulan parolaları kullanarak kilidi açabilirsiniz.

540 MB/s Işık Hızı: USB 3.1 Gen2 VAVA Portatif SSD ultra yüksek hızı ile 10GB veriyi yalnızca 20-30 saniyede aktarabiliyor. 540/480 MB/saniye’ye varan okuma/yazma hızlarıyla standart sabit sürücülerden (HDD’lerden) 4,9 kat daha seri çalışıyor.

LED şart göstergesi: VAVA SSD Touch, cihaz kullanımdayken yanan bir LED ışığına sahip. Veri aktarımı sırasında ışık mavi renkte ve bir kusur oluştuğunda ise kırmızı renkte yanıp söner. Bu Nedenle cihazınızda neler olup bittiğini tek bakışta anlayabilirsiniz.

Güçlü ve darbeye dirençli: HDD’lerin aksine, VAVA SSD Touch hiçbir hareketli parça içermiyor. Bu da onu darbeye karşısında daha dirençli yapıyor. Yaşamsal öneme sahip çinko alüminyum alaşımdan üretilen SSD Touch, 1.2 metreye dek düşmelerden kaynaklanan herhangi bir bilgi kaybını önlüyor.

Tam uyumlu: Windows PC (Windows 7 ya da üstü), MAC (MAC OS 10.12 ya da üstü) ile sorunsuz bir şekilde kastetmek için USB C’den C’ye ve USB C’den A’ya kablolarla birlikte geliyor. USB C bağlantı noktası iPad Pro, Xbox ve PS4 cihazlarının yanı sıra Android telefonlar ve tabletler için de uyumludur.

VAVA SSD Touch, 8 Eylül’de Indiegogo’da lansman yapacak. İlk 250 destekçi %40 özel indirimle ürünü edinebilecek. Şimdilik global fiyatları 500GB sürümü için 79,99 ABD Doları, 1TB sürümü için 129,99 ABD Doları ve 2TB sürümü için 249,99 ABD Doları olarak karşımıza çıkacak.

VAVA SSD Touch Taşınabilir SSD İnceleme

Özellikler ve Spesifikasyonlar

VAVA SSD Touch taşınabilir SSD, üç öbür kapasiteyle ve iki farklı renk çeşidiyle geliyor. Bunlar 512GB, 1TB ve 2TB şeklinde ve aynı zamanda yapı itibariyle ince, gri veya siyah renkleriyle bezenmiş dikdörtgen biçiminde bir SSD olarak karşımıza çıkıyor. Yanına dilekçe kılavuzu, yumuşak bir kılıf ve iki kısa kablo ile birlikte geliyor. Bu kablolar yukarıda da bahsettiğimiz gibi USB-C’den USB-C’ye ve USB-C’den USB-A’ya şeklinde.

Bilgisayarlar (Windows ve MAC), iPad Pro ve Android cihazlar için başvuru talimatları içeriyor. Lightning konnektörünün sebep olduğu eksik kuvvet sebebiyle doğru adaptörü kullansanız bile maalesef öteki iPad modellerinde ve iPhone’larda desteklenmiyor.

Taşınabilir diskler fazla sofistike aksesuarlar olmadığı için kolay bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Bir ucunda USB-C temas noktası ve alt tarafında da logosu ve çıkartmasıyla sade bir tasarıma sahip.

Bkz: Amazfit Band 5 tahlil (Video)

Diskinizdeki içeriği şifrelemek istemediğiniz sürece, şoför yazılımlarına gereklilik duymuyorsunuz. Eğer şifrelemek isterseniz VAVA SSD Touch, verilere erişebilmeniz için 12 kişilik uzunluğunda bir parola girmenizi gerektiren, AES-256 şifrelemesini etkinleştiren macOS ve Windows için bir sürücü yazılımı içeriyor.

Ancak bu yazılım mobil işletim sistemleri tarafından desteklenmiyor. Yani taşınabilir SSD’nizi telefon ya da tabletinize bağlamayı planlıyorsanız şifrelemeyi geçici olarak devre dışı bırakmanız ya da alternatif bir şifreleme yazılımı kullanmanız gerekecek. Masaüstü yazılımı, yararlanma kılavuzunun bir kopyasıyla birlikte SSD’de bulunabilir veya web sitesinden indirilebilir.

VAVA

VAVA SSD Touch taşınabilir SSD sürücü yazılımı

VAVA portatif SSD’sini aldıktan daha sonra kesin ellerdesiniz. Şirketin “Tehlikesiz Mod” dediği şeyi etkinleştirmek için büyük bir butona sahip kolay bir yazılım. Parolayı iki kere girdikten daha sonra hem şifrenizi unutmanız durumunda bir ipucu da ekleyebiliyorsunuz. Şifreleme bundan daha sonra otomatik olarak gerçekleşiyor.

Ayrıca parmak izi ekleme şansınız da var. Parolayı onayladıktan sonradan 10 adede değin öbür parmak izi ekleyebilirsiniz. Kurulum, Windows’ta sadece birkaç saniye sürdü.