…Ve Google geri dönüyor

Android admin 44 Okundu
sponsorlu reklam

...Ve Google geri dönüyor

2019’un başlarında Honor, Honor 20 ve Honor 20 Pro modelleri ile inanılmaz orta sınıf akıllı telefonlara imza atmış ve bu bağlamda gelecek için iyi temeller atmayı başarmıştı. Ancak arkasında gelen Huawei yasağı, Play Store, Gmail, Chrome, Maps ve daha fazlasıyla, bu telefonların Google Mobil Hizmetleri’nden yoksun kalmasına sebep olurken, kuşkusuz bu durumdan Huawei değin Honor da etkilendi.

O günden bu yandan Honor, bilhassa zeki telefon pazarında batı ülkelerdeki varlığını kayda değer ölçüde azaltırken, sınırlı bir ilerleme politikası izledi. Huawei, sonunda çareyi Honor’ı bambaşka bir şirkete satmakta buldu ve bu nedenle bir nebze de olsun Honor’ı kurtarmaya çalıştı.

Markanın bağımsızlığı az önce tamamen başlamış yok. Oysa geçtiğimiz günlerde CES 2021’de Honor Band 6 akıllı saatini tanıtan şirket, öte yandan Honor V40‘ı da tanıtmak üzere. Bu 2 model de Honor’ın Huawei’nin daha aşağı markası olduğu dönemde geliştirildi, bundan sonraki modellerde ise şirketin daha pozitif bağımsız davrandığını görebiliriz. Şirket, bunun avantajlarından da faydalanacak.

Rus Kommersant gazetesinin haberine göre, Honor, 2021 baharında yeni bir zeki telefon serisi tanıtacak ve bununla birlikte telefonlarda Google desteği de olacak. Kesinlikle bu şimdilik yalnızca bahis fakat epeyce kayda değer bir iddia.

Honor, en çok daha aşağı ve orta derslik ile bütçe dostu zeki telefon pazarında etkinlik gösterirken, ülkemizde de manâlı bir kullanıcı kitlesine sahip. Eğer bu iddia doğrulanır ve Honor’ın yeni telefonları Google desteği ile satışa çıkarsa, şirket bu durumdan epeyce faydalanabilir. Bekleyip göreceğiz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir